Książki, które sprawdzą się na Mikołajki

Gdzie jest Wally?

Domek na drzewie

Na Księżyc

Wydawnictwo Mamania

wyd. Mamania
wyd. Mamania

Idziesz w odwiedziny do rodzeństwa. Dla każdego chciałabyś coś zabrać, oczywiście zamiast siatki cukru wybierasz książki. Tylko jakie książki wybrać by zróżnicowane pod względem wieku dzieciaki były zainteresowane? Dziś mam dla Was małą podpowiedź. Każdy powinien znaleźć dla siebie coś ciekawego, a i zabawy cała masa!

Na Księżyc z serii Mój mały świat

Na Księżyc wyd. Mamania
Na Księżyc wyd. Mamania

To książeczka kartonowa, która zabiera nas w kosmos! Jest to interaktywna przygoda zainspirowana pierwszym lądowaniem człowieka na Księżycu. Przygoda rozpoczyna się od wystartowania rakiety. Odliczamy od 0 do 5 i start! Wyruszamy. Przez rozsuwanie strony rakieta wznosi się coraz wyżej i wyżej. Dalej lądownik musi osiąść na powierzchni Księżyca. Chodzimy po Księżycu, skaczemy jak sprężyny, jeździmy łazikiem i zbieramy kawałki skał, by po zakończonej misji wrócić statkiem kosmicznym na Ziemię.

Na Księżyc wyd. Mamania
Na Księżyc wyd. Mamania

Czy to tylko bierne przeczytanie historyjki? Nie! To świetna zabawa, gdyż sprawcą w tej książeczce jest dziecko. Musi przesuwać paluszkiem, rozkładać strony, odkrywać okienka. Każda strona kryje niespodziankę, dzięki której ćwiczymy motorykę, poznajemy nowe słownictwo, inspirujemy się do rozmów, które mogą zaowocować ciekawymi pomysłami na zabawę. A może dzięki przeczytaniu historii Na Księżyc zbudujecie swoją pierwszą rakietę kosmiczną?

Gdzie jest Wally? w Hollywood

Czy jest ktoś kto nie zna tego zabawnego pana w czerwonym kubraczku? Do dziś pamiętam ze swojego dzieciństwa kolekcję gazetek Gdzie jest Wally. Była to moja druga prenumerata, którą kolekcjonowałam i pamiętam, że byłam bardzo dumna.

Gdzie jest Wally? Hollywood wyd. Mamania
Gdzie jest Wally? Hollywood wyd. Mamania

Tym razem mamy przyjemność być z Wallym w Hollywood. Światła, kamery i akcja wyszukiwanie rozpoczęta! Oj, trzeba się natrudzić by rozwiązać wszystkie zagadki. Strony są naprawdę gęsto zilustrowane. Wzrok trzeba wytężyć i poświęcić kilka dobrych chwil na analizę wzrokową rozkładówki. Zdecydowanie jest to zabawa dla całej rodziny.

Gdzie jest Wally? w Hollywood wyd. Mamania
Gdzie jest Wally? w Hollywood wyd. Mamania

Wraz  Wallym odwiedzamy przeróżne plany filmowe. Jest Dziki Zachód, są dinozaury, film przygodowy o Robin Hoodzie i wiele innych. Ostatnie dwie strony to  wielka lista kontrolna i cała masa gratisowych rzeczy do odnalezienia.

„Lektura” tej książki wymaga skupienia, uwagi i dużej koncentracji. Myślę, że byłaby również niezbędna lupa!  A jak wiadomo lupa to dodatkowa atrakcja dla dzieciaków. Czy z książką Gdzie jest Wally? Można się nudzić? Absolutnie nie!

Magiczny Domek na Drzewie z serii Tropiciele faktów Lasy deszczowe

Tropiciele faktów Lasy deszczowe wyd. Mamania
Tropiciele faktów Lasy deszczowe wyd. Mamania

Magiczny Domek na drzewie to seria, którą od pewnego czasu Tomek czyta nałogowo. Wygodny, mały format i duże litery świetnie sprawdzają się u dzieci, które rozpoczynają przygodę z samodzielnym czytaniem. Ania i Jacek podróżują w czasie i przestrzeni odkrywając niezwykłe miejsca, przeżywając niesamowite przygody i dowiadując się wielu ciekawych rzeczy.

Niedawno odkryliśmy serię wspomagającą, czyli Tropicieli faktów. Jest to jakby merytoryczne uzupełnienie. Dziecko może przeczytać historię, przygodę Ani i Jacka, a później rozwinąć swoją wiedzę na temat miejsca, w którym bohaterowie byli. Tropiciele faktów zawierają masę informacji, ilustracji i ciekawostek na tematy poruszane w tomach Magicznego domku na drzewie.

Lasy deszczowe są rozwinięciem książki Popołudnie nad Amazonką. Odpowiemy sobie na podstawowe pytanie co to są lasy deszczowe, gdzie występują, jakie są piętra lasu deszczowego, jakie zwierzęta i rośliny tam żyją oraz co najciekawsze, czyli jak wygląda życie ludzi w puszczy.

Tropiciele faktów Lasy deszczowe wyd. Mamania
Tropiciele faktów Lasy deszczowe wyd. Mamania

Która z propozycji podoba się Wam najbardziej?

Więcej książek dla dzieci znajdziesz >>tutaj<<

 

7 thoughts to “Książki, które sprawdzą się na Mikołajki”

  1. fajnie, że proponujesz książki na mikołaja, a nie jak niektórzy nowe smartphone, czy tablety. Dla mnie to trochę słabe, zero wyobraźni mają tacy ludzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.