Minus Trzy Esteri

Ute Krause

Minus Trzy

Marzenie o własnym zwierzaku

Wydawnictwo Esteri

Minus Trzy Wyd. Esteri
Wyd. Esteri

Kto z nas nie marzył kiedyś o własnym zwierzaku? Obstawiam, że 99% ludzi z całego świata choć raz na przestrzeni lat marzyło o posiadaniu zwierzątka. Czy to pieska, kotka, czy innych bardziej „egzotycznych” stworzeń. A co się stanie jeśli o własnym zwierzaku zamarzy dinozaur o wdzięcznym imieniu Minus?

Minus Trzy to mały dinozaur, który ma duże marzenie. Chciałby mieć własne zwierzątko, z którym mógłby się bawić. Nie ważne jest dla niego co to będzie. Nawet to może być prarybka…jednak jest jeden problem. Rodzice zdecydowanie odmawiają takiego prezentu. Mama Minusa doskonale zdaje sobie sprawę, że wszystkie obowiązki związane z opieką nad nowym domownikiem spadną na nią i nie ma ochoty na dodatkowe zajęcia.  Zasmucony Minus wpada na genialny pomysł. Udowodni wszystkim, że będzie potrafił zająć się zwierzakiem. Jak to zrobi i jak potoczą się dalej jego losy? To już musicie przeczytać sami, ale  gwarantuję, że będzie to bardzo dobra lekcja dla wszystkich dzieci.

Minus Trzy Wyd. Esteri

W okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia popularnym punktem w listach do Świętego Mikołaja będzie zwierzak. Czy to pies, rybki, żółw, chomik czy inne. Jednak zadaniem dorosłych osób, które będą zajmowały się spełnianiem życzeń do Mikołaja jest rozsądne podejście do realizacji pragnień. Czy 5-latek jest w stanie zająć się zwierzęciem? Czy nastolatek wśród swoich zajęć na pewno będzie miał czas by wyprowadzić psa na spacer lub wymienić rybkom wodę?

Trojaczki ciągle opowiadają o zwierzątku jednak czytając historię dinozaura Minus Trzy zaczęli dociekać jak to jest. Czy to naprawdę codziennie trzeba chodzić na spacer? Jak często należy go myć? A co będzie ten „piesek” robił gdy oni będą w przedszkolu? Pod wpływem lektury rozwija się dyskusja, która prowadzi do bardzo ciekawych wniosków i marzenie o własnym zwierzaku odsuwają się w czasie, bo okazuje się, że to bardzo poważny obowiązek, któremu nie będą w stanie podołać.

Minus Trzy Wyd. Esteri
Minus Trzy Wyd. Esteri

Minus Trzy Marzenie o własnym zwierzaku to bardzo mądra i pouczająca opowieść z ilustracjami, które rozśmieszają i uświadamiają, że własne zwierzątko to ogrom pracy, a marzenia istniały na świecie już nawet w erze dinozaurów.  Jednak czy zawsze droga do spełnienia marzenia jest taka krótka i prosta? Przeczytajcie sami.

Więcej książek dla dzieci znajdziesz >>tutaj<<

 

5 thoughts to “Minus Trzy Esteri”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.