Ucieczka z Lochu Grajmy!

Grajmy!

Ucieczka z Lochu

Wydawnictwo Alexander

Ucieczka z Lochu Alexander
Ucieczka z Lochu Alexander

Długi weekend, pogoda średnia, więc przyjemniej zaszyć się w domowym zaciszu i spędzić miło czas. A co jest naszym umilaczem? Gry planszowe! Od kilku dni gramy w grę pt.: Ucieczka z Lochu. Pełna niespodziewanych zwrotów akcji, emocji i co najważniejsze gramy w nią wszyscy – całą rodziną: od najmłodszego do najstarszego.

Ucieczka z Lochu to gra przewidziana dla 2-4 graczy w wieku 8+, jednak niespełna 4-latek również daje rade i całkiem nieźle kombinuje. (Psstt…Leo nas nawet ograł!)

Zawartość pudełka:

  1. pionki rycerzy 6szt.
  2. podstawki 6szt.
  3. kartoniki z drzwiami 40szt.
  4. karty 50szt.
  5. instrukcja

Zasady gry są bardzo proste. Należy jak najszybciej przejść swoim rycerzem do wyjścia przez labirynt drzwi, gdzie za każdym rogiem czeka na nas jakaś niespodzianka. Drzwi zamykają się i otwierają. Liczy się spryt, strategia, ale i łut szczęścia.

Ucieczka z Lochu Alexander
Ucieczka z Lochu Alexander

My szczególną sympatią darzymy takie gry, które można szybko wytłumaczyć i rozpocząć rozgrywkę z każdym, kto do nas wpadnie i ma ochotę na planszówki. Ale pamiętajmy proste zasady wcale nie oznaczają, że przy grze nie trzeba się wysilić i pokombinować. Ucieczka z Lochu może wyglądać niepozornie, ale ilość pułapek i niespodziewanych akcji zaskoczyła nas bardzo pozytywnie.

Zasady gry:

kartoniki rozkładamy przed sobą kolorowymi drzwiami  do góry. Jeśli w grze biorą udział 2 osoby to w układzie 5×8, a jeśli 3-4 osób to w układzie 6×6. Każdy uczestnik wybiera swoją postać. Przeciwnicy stają po przeciwnych stronach ułożonej planszy. Każdy z graczy otrzymuje 4 karty.

Etapy rozgrywki:

I. Dobieramy kartę (zawsze należy mieć 4 w ręce);

II. Zagrywamy kartą;

III. Wykonujemy ruch pionkiem(opcjonalnie).

Grę rozpoczynamy od zagrania kartą. W zależności od tego jakiego koloru mamy kartę to takie otwieramy drzwi w pierwszym rzędzie. Jeśli drzwi nie są zablokowane możemy wykonać ruch pionkiem w głąb zamku. Każdy w jednej rundzie przemieszcza się o jedno pole. Pionki nie mogą przesuwać się na skos – z wyjątkiem gdy używamy specjalnej karty, która uaktywnia tajne przejście.

Kartoniki skrywają wiele tajemnic. Możemy natrafić na otwarte drzwi, blokadę, dodatkowy ruch lub dodatkowy klucz. Każda z tych opcji oznacza konkretne konsekwencje warunkujące dalsze nasze postępowanie. Podobnie jest z kartami. Na kartach możemy znaleźć klucz, kłódkę, sekretne przejście, kościo-klucz, piłę lub siatkę.

Do ciekawej zabawy potrzebujemy kawałek prostej powierzchni i co najmniej jeszcze jednego gracza. Skupienie, logiczne planowanie kolejnych ruchów i trochę szczęścia gwarantują dobrą zabawę.

ps. kartoniki z drzwiami oraz karty świetnie przydadzą się w zabawie z młodszymi dziećmi przy treningu nauki kolorów 😉

Ucieczka z Lochu Alexander
Ucieczka z Lochu Alexander

2 thoughts to “Ucieczka z Lochu Grajmy!”

  1. Zasady gry są proste, tylko trzeba się w nie wczytać. Pionki do gry przedstawiają rycerzy. Grę zaczyna ten gracz, który najbardziej przypomina wybranego przez siebie rycerza. Każdy z graczy otrzymuje po 4 karty, na których są klucze, które otwierają lub zamykają drzwi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.