Lombard Życie pod zastaw Alexander

Grajmy!

Lombard. Życie pod zastaw

Wydawnictwo Alexander

Lombard. Życie pod zastaw Alexander
Lombard. Życie pod zastaw Alexander

Telewizji u nas się właściwie nie ogląda. Dlatego totalnym zaskoczeniem była gra Lombard Życie pod zastaw, która powstała na podstawie, jak się okazuje, bardzo popularnego serialu pod tym samym tytułem. Jest to serial Telewizji Puls i Studia A. W Lombardzie życie toczy się swoim rytmem. Planszówka miała swoją premierę w listopadzie i odkąd jesteśmy w jej posiadaniu gramy i za każdym razem jest zabawnie oraz „biznesowo”.

W grze możemy wcielić się w tytułowych bohaterów. Mamy do wyboru: Andżelikę, Bernadetę, Mariusza, Maćka, Lolka lub Adka. Już same pionki z wizerunkami bohaterów wywołują zabawny nastrój i odpowiadają za cały charakter rozgrywki.

Gra ma niepowtarzalne elementy. W pudełku znajdziemy:

 • tekturowe pionki z podstawkami – 6 szt,;
 • plastikowy pionek;
 • planszę;
 • karty 165szt.;
 • czerwoną kostkę sprzedaży;
 • zieloną kostkę kupna;
 • białą kostkę ruchu;
 • banknoty;
 • czeki 63 szt.;
 • notes;
 • instrukcję.

Oczywiście naszym celem jest zarobienie jak największej ilości pieniędzy i zostanie najlepszym pracownikiem pana Kazimierza. Musimy kupować, sprzedawać, zastawiać oraz tak kombinować by jak najwięcej na tym zyskać. Z gry możemy dowiedzieć się kto sprawdza się najlepiej w roli stratega i handlarza.

Lombard Alexander
Lombard Alexander
Jak gramy?

W grze występują 3 rodzaje kart: karta klienta, karta przedmiotu oraz karta losu. Karty przedmiotu są wyjątkowo istotne ponieważ to na nich znajdują się wszystkie najistotniejsze dla rozgrywki informacje na temat przedmiotów, które sprzedajemy bądź kupujemy. Z niej dowiemy się ile przedmiot jest wart, za ile możemy go sprzedać, jakie ma felery/atuty. Gwarantuję Wam, że wybrane przedmioty są tak specyficzne, że wywołują nie jeden wybuch śmiechu u zainteresowanych.

Nietypowe są również kości do gry. Mamy do dyspozycji 3 kostki w trzech różnych kolorach. Biała to ta podstawowa, którą gracz rzuca na początku kolejki i mówi nm o ile pól mamy się przesunąć. Zieloną kostką rzucamy gdy staniemy na polu „kup” oraz czerwoną gdy mamy za zadanie coś sprzedać.

Plansza składa się ze ścieżki, na której odliczamy ilość dni, które mijają podczas rozgrywki oraz ze ścieżki po której poruszają się gracze i wypełniają zadania.

Jest to gra dla osób lubiących kombinować, robić biznesy i dobrze się bawić. Jej głównym zadaniem jest dostarczanie rozrywki i podszlifowanie umiejętności handlowania.

Lombard Alexander
Lombard Alexander

Już na pierwszy rzut oka wiedziałam, że Lombard Życie pod zastaw jest w naszym typie, ale że tak się wkręcimy to się nie spodziewałam. Z zalet należy wymienić również proste zasady, które można wyjaśnić w kilka chwil i grać właściwie z każdym kto potrafi czytać i liczyć pieniądze. Idealnie sprawdzi się na popołudnie z przyjaciółmi czy rodziną. Zdecydowanie polecamy!

13 thoughts to “Lombard Życie pod zastaw Alexander”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.