Cztery do wygranej Alexander

Grajmy!

Cztery do wygranej!

Wydawnictwo Alexander

Cztery do wygranej Alexander
Cztery do wygranej Alexander

Kto z Was nie grał w kółko i krzyżyk? Ta popularna gra urozmaicała nam już niejedną chwilę dlatego przyszedł czas na coś trudniejszego… Cztery do wygranej okazało się ulubioną łamigłówką Julianny i Leośka, którzy rozpracowali zasady w kilka chwil.

Cztery do wygranej – zasady gry

Wygrywa gracz, który ułoży linię co najmniej 4 klocków tego samego koloru w pionie, poziomie, na skos lub kwadrat o boku 2×2.

Zawartość pudełka:
 • 25 szt. klocków do gry;
 • tabliczki do losowania;
 • żetony kolorów;
 • plansza;
 • instrukcja.
Cztery do wygranej Alexander
Cztery do wygranej Alexander

Instrukcja proponuje nam 3 możliwości rozgrywki, które różnią się między sobą pozycja klocków na starcie. Pierwszy wariant to układ klasyczny, czyli rozkładamy kolorowe klocki wg planu z instrukcji. Dzięki temu żadne kolory nie stoją obok siebie. Gracze po wyborze swoich kolorów mogą zamieniać sześciany stojące obok siebie i po przekątnej, ale nie wolno zmieniać pozycji koloru przeciwnika.

Druga opcja losowa, w grze nazwana „random” jest rozgrywką dającą najwięcej frajdy. Tutaj o pozycji startowej decyduje los. Grę rozpoczynamy od wylosowania położenia poszczególnych klocków na planszy. Gracze losują sobie nawzajem swoje kolory.

Trzeci wersja „blank”, czyli czysty. W tym wariancie planszę zapełniamy klockami w sposób losowy jednak po wybraniu kolorów, którymi gramy oczyszczamy planszę z pozostałych sześcianów. Dzięki temu na planszy pozostają tylko kolory, którymi obecnie gramy.

Wygrywa ten gracz, który ułoży wymaganą linię lub kwadrat z klocków w tym samym kolorze.

Nasze wrażenia z gry

Gra jest prosta i wciągająca. Niekończąca chęć rewanżu jest zadziwiająca. Dzięki łatwym zasadom można ją bardzo szybko wytłumaczyć, więc sprawdzi się w każdych warunkach. Jednak nie oznacza to, że nie wymaga skupienia, logicznego myślenia i przewidywania ruchów przeciwnika. Kolorowe klocki przyciągają uwagę i jest to fajny wstęp do rozpoczęcia przygody  z grami logicznymi.

Dodatkowym atutem gry są kolorowe klocki i odpowiadające im kolorowe tabliczki. Taki zestaw otwiera drogę do wielu zabaw rozwijających z dziećmi. Świetnie sprawdzą się do układania sekwencji. Dziecko może odwzorować układ, może układać sekwencję ze słuchu czy nawet ćwiczyć naukę kolorów.

Cztery do wygranej Alexander
Cztery do wygranej Alexander

Polecam!

18 thoughts to “Cztery do wygranej Alexander”

 1. Też mamy tą grę i bardzo nam się podoba, często gramy. Jedyny minus to zdecydowanie za duże pudełko, przez co grę cięzko ze sobą zabrać na wyjazdy, ale wzięliśmy się na sposób i elementy pakujemy w woreczek:D

  1. Dokładnie to jest częsty problem przy grach, że pudełka są zbyt duże w stosunku do zawartości…ale cóż grunt, że sa woreczki do których można grę przełożyć 😉

 2. Aleksander, jak zawsze genialny! Mamy tę grę i uwielbiamy, podobnie jak wiele innych propozycji tego wydawnictwa 🙂

 3. Nie znam tej gry, a prezentuje się ciekawie.
  Trudno znać wszystkie, ale fajnie spotykać także innych rodziców, którzy wybierają taką rozrywkę dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.