Hulajnogą przez Smoczą Wyspę

Dominik Wieczorkiewicz

Hulajnogą przez Smoczą Wyspę

Wydawnictwo Skrzat

Hulajnogą przez smoczą wyspę wyd. Skrzat
Hulajnogą przez smoczą wyspę wyd. Skrzat

Książki przyrodnicze zajmują w naszym domu szczególne miejsce ze względu na ogromne zainteresowanie Tomka zwierzętami oraz światem. Swego czasu połykał wszystko co zostało napisane przez Martynę Wojciechowską i Nelę Małą Reporterkę. Teraz zaczynamy szukać nowych inspiracji i tym o to sposobem trafiliśmy na  książkę pana Dominika Wieczorkiewicza pt.: Hulajnogą przez Smoczą Wyspę.

Hulajnogą przez Smoczą Wyspę

Jest to historia niezwykłej przygody, zapis niemalże reporterski z podróży, którą miał okazję odbyć autor. Dominik Wieczorkiewicz jest leśnikiem i pasjonatem polskiej przyrody. Na co dzień pracuje w Puszczy Noteckiej. Opiekując się lasem i jego mieszkańcami przygotowuje również zajęcia dla dzieci i młodzieży, którzy przychodzą do niego by zdobywać wiedzę oraz nowe praktyczne umiejętności.

Smocza Wyspa był ogromnym marzeniem leśnika dlatego gdy tylko otrzymał propozycję wyjazdu natychmiast zaczął planować wyprawę. Czytelnik towarzyszy autorowi na każdym kroku podróży. Począwszy od przygotowań (należy oporządzić hulajnogę, załatać dziurawy hamak i spakować plecak) po każdy etap podróży aż do powrotu do domu.

Hulajnogą przez smoczą wyspę wyd. Skrzat
Hulajnogą przez smoczą wyspę wyd. Skrzat

Ta książka naładowana jest ogromną ilością ciekawostek na temat kultury, zwyczajów oraz ciekawostek przyrodniczych terenów na których autor przebywa. Jednak nie  jest to nudny przewodnik, a prawdziwa, żywa relacja w której uczestniczymy przewracając kolejne strony. Bardzo fajnym pomysłem jest mini słowniczek będący podsumowaniem faktów i trudnych słów na końcu książki oraz przytoczone legendy, które mogą zainspirować do poznania kolejnych.

Hulajnogą przez smoczą wyspę wyd. Skrzat

Autor przedstawia nam ludzi, mieszkańców miejsc, które odwiedza. Pokazuje ich otwartość, ich dobre intencje, życzliwość i gościnność. Dominik Wieczorkiewicz otwiera się na nowe, jest zainteresowany i zostaje za to wynagrodzony.

Książka jest pełna humoru, szalonych przygód i obfituje  w historie, które wywołują uśmiech na twarzy czytelnika. Na dodatkową uwagę zasługuje warstwa wizualna. Oprócz tekstu są zdjęcia oraz rysunki uzupełniające tekst. Jest to atrakcyjna lektura dla 5-latka jak i 100-latka.

 

 

10 thoughts to “Hulajnogą przez Smoczą Wyspę”

  1. Autor hulajnogą jeździł i pisał podobnie, jakby się od jednego wyrazu odpychał, na drugim chwilę zatrzymał i znowu przeskakiwał. Widać, że bardzo się silił na dydaktyzm, nie próbował go w jakiś elegancki sposób zapakować. Język książki wysilony, autor pilnował, żeby było jak w szkolnym wypracowaniu – poprawnie.
    Brakuje książce smykałki. Magia jest w temacie podróży, ale nie w słowach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.