Kuku bohaterem Mamania

Monika Kamińska

Kuku i historia pępka

Kuku szuka szczęścia

Wydawnictwo Mamania

Kuku wyd. Mamania
Kuku wyd. Mamania

Kuku stał się bohaterem w naszym domu. Kto lepiej zrozumie małe dziecko, jak nie rówieśnik przeżywający podobne rozterki? Kuku to mały, rezolutny chłopiec, który przeżywa radość, tęsknotę oraz wszystkie inne emocje tak bliskie każdemu Maluchowi. Kuku i historia pępka znalazła się na pokonkursowej liście Książki Roku 2018 Polskiej Sekcji Ibby.

Kuku i historia pępka

Kuku wyd. Mamania
Kuku wyd. Mamania

Kuku jest zwyczajnym chłopcem, który ma swoje ulubione zabawki, smaki oraz rozrywki. Jednak tego dnia jest smutny i zatroskany. Jego mama wyjechała. Musiała zostawić swojego małego synka i pojechać w podróż na kilka dni. Tata ma dla chłopca wiele propozycji ciekawych zajęć jednak nic nie jest w stanie pocieszyć chłopca. On martwi się, że mama wyjeżdżając nie pozostawiła mu żadnej pamiątki.

Tata opowiada chłopcu piękną i wzruszającą historię o pamiątce, którą dziecko ma zawsze przy sobie i nigdy jej nie zgubi:

Kuku i historia pępka
Kuku i historia pępka

„- Właśnie. A pępek to twoja pierwsza i najważniejsza pamiątka od mamy.”

Zaskoczeni? My byliśmy bardzo. Tata obejrzał z synem album ze zdjęciami i krok po kroku opowiedział historię pępka. Opowiedział o specjalnym kablu, który łączył mamę i dziecko w brzuchu. Wytłumaczył, że przez pępowinę płynie jedzenie dla dzidziusia oraz, że po narodzinach kable jest odcinany, a na pamiątkę tego połączenia zostaje każdemu pępek.

Kuku i historia pępka to niezwykle wzruszająca historia, która zostanie z dzieckiem na całe życie i będzie wsparciem w trudnych momentach rozstania z mamą.

Kuku szuka szczęścia

Kuku szuka szczęścia Mamania
Kuku szuka szczęścia Mamania

Ta historia porusza temat trudny dla wielu dzieci. Czym jest szczęście? Jak go znaleźć? Co to jest TO szczęście?

Kuku obchodzi swoje urodziny podczas, których wszyscy życzą mu szczęścia. Wieczorem gdy pora kłaść się do łóżka postanawia odnaleźć szczęście lecz zupełnie nie wie gdzie go odnaleźć. Szuka pod dywanem, za szafą, wśród zabawek.

Z pomocą przychodzi mama, która wyjaśnia Maluchowi czym jest szczęście. Chłopczyk przypomina sobie sytuacje podczas, których jest zadowolony a na jego twarzy gości uśmiech. Nagle odkrywa, że czuje się szczęśliwy podczas jazdy na rowerze, czy podczas zjadaniu lodów. Niestety żadna z tych rzeczy nie jest możliwa wieczorową porą, więc odnajduje sytuację gdy odczuwa bezgraniczne szczęście….

„Mama tuli synka i głaszcze po głowie.

– Dziękuję, mamo. Jesteś najlepszym sposobem na szczęście – mówi Kuku. Chwilę później już śpi w ciepłych ramionach mamy.”

8 thoughts to “Kuku bohaterem Mamania”

  1. Przepiękne są te książeczki. Niosą ze sobą nie tylko ładne ilustracje, ale także cudowną treść. Uczą czułości i wrażliwości na innych ludzi. Koniecznie muszą się znaleźć w naszych zbiorach <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.