National Geographic Kids – gazetka dla miłośników świata

National Geographic Kids

Wydawnictwo Edipress

National Geographic Kids Edipresse
National Geographic Kids Edipresse

Gazetek na rynku prasowym dla dzieci są ogromne ilości. Jednak takich, które rzeczywiście są wartościowe, które niosą jakieś przesłanie i jest w nich o czym poczytać to można zliczyć na palcach jednej ręki. U nas numerem 1 jest NatGeo Kids – z racji największej pasji Tomka jaką są zwierzęta jest to właściwie oczywiste;-)

National Geographic Kids to magazyn dla dzieci, które chcą poznawać świat i rozszerzać swoje horyzonty. Każdorazowo to 40 stron pełnych ciekawostek i pięknych zdjęć, które rozbudzają wyobraźnię. Obecny numer w dużej mierze poświęcony jest mistrzom zwinności, czyli lampartom i panterom.

„O panterach i lampartach mówi się, że są to „najpiękniejsze z kotów”, a mimo to jeszcze do niedawna były zagrożone wyginięciem. Na szczęście dzięki staraniom ekologów ich populację udaje się powoli odbudować. Świetnie pokazuje to historia lamparta amurskiego.”

Poznamy 30 ciekawostek na temat zimy – jest to zdecydowanie najbardziej ulubiony dział przez Tomka i czytany po kilka razy. Bardzo lubi później zaskakiwać takimi smaczkami osoby, które spotyka.

Dużą furorę zrobił quiz „jakim zwierzakiem jesteś?”. Zabawne pytania poprowadzone w formie labiryntu zachęcały dzieciaki do samodzielnego rozwiązywania testu i odkrywaniu wyników.

Z uwagą śledzimy również losy 13-letniego podróżnika Szymona Radzimierskiego, który jest ambasadorem National Geographic Kids. Jego przygody zachwycają nas niezmiennie. Dzięki tym historiom możemy również zwiedzać świat, przeżywać przygody i zgłębiać swoją wiedzę na temat miejsc i zwierząt, które Szymon ma okazję zobaczyć na własne oczy.

Natomiast Leo jako miłośnik dinozaurów i prehistorii największa uciechę miał z „top 8 prehistorycznych zwierząt” i figurki dinozaura, która była dołączona do numeru.

Magazyn jest pełen konkursów z nagrodami dla czytelników oraz coraz poważniej zastanawiamy się czy jednak nie zamówić prenumeraty National Geographic Kids. Zaoszczędziłoby to nasz czas na poszukiwanie kolejnych numerów w kioskach, nie przegapilibyśmy żadnego numeru oraz byłaby to też oszczędność gdyż cena jednego numeru w prenumeracie to 7,90zł plus darmowa przesyłka. Prawda, że warto?

tutaj< możesz zamówić wszystkie publikacje wydawnictwa Edipresse.

tutaj< fanpage magazynu Nat Geo Kids

9 thoughts to “National Geographic Kids – gazetka dla miłośników świata”

  1. Pamiętam jak swego czasu zbierałam podobne gazetki z ciekawostkami, pamiętam że był do nich dołączony segregator. Ta też jest ciekawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.