Przygody Emila ze Smalandii Nasza Księgarnia

Astrid Lindgren

Przygody Emila ze Smalandii

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Przygody Emila ze Smalandii Nasza Księgarnia
Przygody Emila ze Smalandii Nasza Księgarnia

Astrid Lindgren to klasyka mojego dzieciństwa. Teraz przyszła pora na zaznajomienie z autorką moich dzieci. Przygodę rozpoczęliśmy od klasyki w nowym wydaniu, czyli Przygody Emila ze Smalandii, które wróciły w pięknym stylu.

Kim jest Emil ze Smalandii?

Emil jest małym chłopcem o niebieskich oczach, okrągłej, rumianej twarzy i jasnych, kędzierzawych włosach. Sprawiał wrażenie prawdziwego aniołka, ale…był również uparty, szalony i bardzo skrupulatny w osiąganiu swoich celów. Jego przygody sprawiają, że dzieciaki słuchając otwierają usta, a ich oczy wychodzą z orbit. Jak to powiedział Tomek: To się w głowie nie mieści żeby potrafić robić takie psoty!

Emil mieszka w Lönneberdze w zagrodzie Katthult z rodzicami, siostrą oraz parobkiem Alfredem i służącą Liną. Mieszkańcami Katthult są też zwierzęta, konie, woły, krowy, prosięta, owce, kury, kogut, pies i kot.

Przygody Emila ze Smalandii Nasza Księgarnia
Emil niewiniątko Nasza Księgarnia

Przygody Emila ze Smalandii to nowe wydanie historii, które są już całkiem dobrze znane przez młode pokolenie. Są to 342 strony szalonych psot tytułowego Emila. To opasłe tomisko mieści w sobie 3 tytuły: „Emil ze Smalandii„, „Nowe psoty Emila ze Smalandii” oraz „Jeszcze żyje Emil ze Smalandii„.

Emil ma nieprawdopodobnie szalone pomysły. Często jego zamiary są bardzo szlachetne jednak niestety przeważnie kończą się bardzo tragikomicznie dla niego jak i wszystkich zaangażowanych osób. Jest też bardzo utalentowanym chłopcem, który podczas każdej swojej kary struga kolejne drewniane ludziki, których ma już bardzo dużą kolekcję. Emil maluje swoją siostrę na niebiesko, wylewa na tatę miskę czerniny czy rozdaje biednym jedzenie, które przygotowane było na świąteczne przyjęcie. Podczas czytania nie sposób się nie śmiać. Ta lektura to bardzo dobry pomysł na miłe spędzenie czasu.  Dodatkowym atutem jest wydanie. Twarda oprawa i kolorowe ilustracje Björna Berga dodają uroku. Serdecznie polecam!

Przygody Emila ze Smalandii Nasza Księgarnia
Przygody Emila ze Smalandii Nasza Księgarnia

 

7 thoughts to “Przygody Emila ze Smalandii Nasza Księgarnia”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.