Atlas cudów świata Nasza Księgarnia

Ben Handicott

Atlas cudów świata

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Atlas cudów świata Nasza Księgarnia
Atlas cudów świata Nasza Księgarnia

Atlas cudów świata to 3 tom serii wydanej w wydawnictwie Nasza Księgarnia. Podróż w jaką zaprasza nas duet autora i ilustratora to uczta dla oka. Jak każda poprzednia część jest to skarbnica wiedzy, która otwiera przed nami wspaniały świat niezwykłych zjawisk naturalnych jak i dzieł ludzkich rąk.

Atlas cudów świata

Atlas cudów świata kojarzy mi się z kompendium 30 miejsc na świecie, które warto odwiedzić w swoim życiu. Jest to podróż przez wszystkie kontynenty. Zwiedzamy świat wygodnie siedząc na kanapie.

Atlas cudów świata Nasza Księgarnia

Atlas jest pięknie wydany, bardzo duży rozmiar, twarda oprawa oraz sztywniejsze kartki robią wrażenie. Jest to 30 miejsc, budowli czy cudów natury. Każdy „rozdział” rozpoczyna się od mapy kontynentu, a na którym zaznaczone są propozycje spędzenia czasu:

„Weź gorącą kąpiel na Hot Water Beach (Nowa Zelandia)”

„Zobacz wspaniałe dzieło inżynierii lądowej: Zaporę Hoovera(USA)”

„Poszukaj wzrokiem wierzchołka Burdż Chalifa(ZEA)”

Każda rozkładówka rozpoczyna się od kilku zdań wstępu, który wprowadza nas w temat przewodni, a oprócz tego gdzie nie gdzie znajdują się zdania opisujące konkretną sytuację na ilustracji. Są to krótkie ciekawostki, „zajawki” tematu, które jeśli nas zainteresują to warto poszukać więcej informacji w innych źródłach.

Autorka w taki sposób napisała opisy, że mamy wrażenie jakbyśmy zaraz mieli tam wejść i poczuć to wszystko na własnej skórze. Tomek mówi, że czyta ją całym ciałem.

Żałuję, że żadne miejsce w Polsce nie zostało uwzględnione w Atlasie cudów świata choć rozumiem, że ilość miejsca w albumie była ograniczona.

Jakie miejsca odwiedzamy?

Oglądamy zorzę polarną, Koloseum, muzeum Hagia Spohia, odwiedzamy piękny zamek Neuschweinstein, wieżę Eiffla, sprawdzamy głębokość Rowu Mariańskiego czy zwiedzamy ruiny Machu Picchu. Ciekawostek i cennych informacji jest naprawdę sporo. Ten Atlas można potraktować jako wstęp do odkrywania bogactwa  świata. Może stać się inspiracją do planowania podróży.

Atlasem przygód świata można pobawić się również jako wyszukiwanką. Na końcu książki oprócz indeksu znajdziemy ilustracje, które należy odszukać w albumie. Będzie to świetne sprawdzenie uważności podczas oglądania. Bawcie się dobrze!

16 thoughts to “Atlas cudów świata Nasza Księgarnia”

  1. Bardzo fajny atlas. Ciekawe obrazki, które przykują uwagę każdego dziecka, a dodatkowo informacje łatwo przyswajalne. To jest dobra propozycja dla młodych miłośników poznawania świata.

  2. Myślę, że taki atlas to super sprawa dla dzieci, które są ciekawe świata i wciąż chcą go bliżej poznać. Jestem pewna, że nawet Hania chciałaby się dowiedzieć więcej na temat cudów świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.