Gry dla par – idealne na Walentynki

Gry dla par

Mini Maxi

Zgrana Para

Wydawnictwo Alexander

Gry dla par - idealne na Walentynki Alexander

Wielkimi krokami zbliżają się Walentynki. Za niedługo internet zostanie zalany milionem romantycznych propozycji na spędzenie wspólnie czasu, a ja chciałabym pokazać Ci dwie gry dla par, które umilą wspólny czas nie tylko w Walentynki ale i w każdej innej chwili gdy spotykacie się razem.

Gry dla par

Dziś mam dwie propozycje dla starszych graczy, dla par, dla znajomych oraz dla przyjaciół. Można w nie grać w każdej konfiguracji, ponieważ są to gry, które sprawdzają jak dobrze znamy się z partnerem/partnerką. Obie gry polegają na typowaniu najtrafniejszych odpowiedzi . Podczas gry musimy brać pod uwagę nasze opinie, a także poglądy partnera/przeciwnika by zdobyć punkty.

Mini Maxi Sprawdź czy wiesz, co kręci Twoich rywali

to gra, która bardzo nas rozbawiła i było dużo świetnej zabawy podczas rozgrywki. W tej grze sprawdzamy co wiemy na temat naszych współgraczy. Co lubią, co ich bawi, śmieszy, a także co denerwuje  i nudzi.

Zasady gry są bardzo proste. Wykładamy 4 hasła na plansze główną, losujemy na tarczy emocje i na planszy do obstawiania typujemy, które z tych haseł najbardziej, a co najmniej np. przeciwnika nudzi. Jeśli nasze odpowiedzi się pokrywają zdobywamy punkty. Kolejka przechodzi dalej.

Mini Maxi Alexander
Mini Maxi Alexander
Zawartość pudełka:
 • plansza do wykładania kart;
 • plansza do obstawiania;
 • kartoniki do obstawiania;
 • karty;
 • pchełki;
 • drewniany żeton;
 • tarcza losująca ze strzałką;
 • instrukcja.

Gra przeznaczona jest dla 3 – 8 graczy, ale w 2 również da się zagrać 😉 Sugerowany wiek graczy to 8+. Choć nam jako dorosłym gra się wyśmienicie i myślę, że im starsi gracze tym ciekawsza będzie rozrywka. Ilość haseł jest bardzo duża i przed rozpoczęciem gry z młodszymi należy odłożyć te karty, na których hasła mogą być nieodpowiednie do wieku graczy. Myślę, że nawet by urozmaicić zabawę można stworzyć kilka swoich haseł, a wtedy gra może nabrać zupełnie innego charakteru 😉

Zgrana para

To już typowa gra dla pary. Im osoby w parze znają się lepiej tym pojedynki powinny być korzystniejsze. Jest to gra dla tych „czytających sobie w myślach”. Pary zdobywają pchełki, gdy obaj gracze użyją karty z tym samym przymiotnikiem, aby opisać obrazek. Ilość pchełek przesądza o wygranej.

Pierwszą rzeczą, na którą zwróciłam uwagę są karty z obrazkami do oceniania. Niektóre są naprawdę urzekającymi kadrami, na których zawiesiłabym oko.

Naszym zadaniem jest w 3 rundach określić takimi samymi przymiotnikami obrazki. Jeśli para jest zgodna dostaje punkt. Na rewersie każdej karty z obrazkiem jest symbol awokado. Jeśli buźka jest uśmiechnięta dopasowujemy przymiotnik, który najbardziej pasuje. Jeśli buźka jest smutna, dopasowujemy przymiotnik, który pasuje najmniej. Uważajcie podczas gry na klepsydrę. Czas płynie nieubłaganie, a jeśli nie zmieścimy się w określonym czasie to automatycznie tracimy punkt!

Zawartość pudełka:
 • karty obstawiania;
 • obrazki;
 • plansza;
 • pchełki;
 • klepsydra;
 • instrukcja.
Zgrana para Alexandra
Zgrana para Alexander

Gra przewidziana jest dla 2 – 8 graczy w  wieku od 8 lat i myślę, że zdecydowanie im starsi gracze tym gra będzie ciekawsza.

 

Co myślicie o wieczorze z planszówkami w Walentynki? Sprawdziłby się ten pomysł u Was? Chętnie poznam Wasze propozycje gier dla par. Podzielcie się w komentarzu.

15 thoughts to “Gry dla par – idealne na Walentynki”

 1. Jeśli nie mamy ochoty na wyjście do zatłoczonego kina lub kawiarni, to takie planszówki mogą być fajnym sposobem na spędzenie czasu z najbliższą osobą. 🙂

 2. Nie zawsze jest możliwosć wyjścia w ten dzień. Bo jak ma się dzieci, to trzeba inaczej podziałać. Bardzo podoba mi się pomysł spędzenia tego dnia z grami od Alexander.

  1. Nam się też do niedawna wydawało, że nie mamy czasu, ale jak dobrze pokombinowaliśmy to okazało się raz na jakiś czas godzinę potrafimy wycisnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.