Język ciała Alexander

Grajmy!

Język ciała

Wydawnictwo Alexander

Język ciała Alexander
Język ciała Alexander

Język ciała to gra, która łączy w sobie spryt, sprężystość ciała oraz umiejętność wydawania z siebie przeróżnych odgłosów. Z pewnością nie jest to gra cicha, w którą można zagrać przed snem. Po takiej rozgrywce emocje będą sięgały zenitu.

Język ciała – jak grać

Zasady gry są proste. Rozdajemy karty pomiędzy graczy, a następnie równocześnie wykładamy karty na stół. Jeśli zauważymy, że któryś z gestów się powtórzył naszym zadaniem jest jak najszybsza reakcja i wykonanie gestu połączonego z dźwiękiem znajdującym się na sąsiedniej karcie. Jeśli nie wiadomo, który z graczy był pierwszy spór rozwiązuje się za pomocą popularnej zabawy „kamień, papier, nożyce”. Wygrywa osoba, która zebrała najwięcej kart.

Gra składa się z 64 dwustronnych kart oraz instrukcji. Gra przewidziana jest dla 2- 6 osób w wieku od 6+.

W trakcie zabawy gracze będą zasłaniać oczy, wkładać palec do ucha albo do nosa, bić w stół otwartą dłonią lub pięścią, czy też wykonywać przysiady. Żeby tego było mało każdemu gestowi ma towarzyszyć dźwięk, więc oprócz tych zwariowanych gestów musimy pohukiwać jak sowa, miauczeć, szczekać, dzwonić czy gwizdać.

Język ciała Alexander

Gra jest szybka, komiczna i z pewnością będzie śmieszyła dzieci. Czy każdy będzie chciał w nią grać? Pewnie nie, bo wymaga ogromnej dawki dystansu do siebie. Rozgrywka nie trwa długo, jednak opanowanie emocji dzieci podczas zabawy może już troszkę potrwać 😉

Grę polecam dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które potrafią zapanować nad swoimi emocjami i skupić się na tyle podczas wykonywania tych zabawnych gestów by rozgrywka miała ręce i nogi. Jeśli lubicie takie szalone zabawy to z pewnością gra przypadnie Wam do gustu.

Dobrej zabawy!

Język ciała Alexander
Język ciała Alexander

14 thoughts to “Język ciała Alexander”

  1. Mamy tę grę, jak i wiele innych propozycji od Alexander Tous. Lubimy je i często po nie sięgamy, s wybór mamy naprawdę spory.

  2. Uwielbiamy gry od Alexandra. Jest z nimi wiele śmiechu i zabawy. Ta na pewno też dostarcza wiele frajdy, a przy okazji też uczy. Dla małych dzieci to idealna zabawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.