Kropka w kropkę Alexander

Grajmy!

Kropka w kropkę

Wydawnictwo Alexander

Kropka w kropkę Alexander
Kropka w kropkę Alexander

Gra powinna wzbudzać emocje i bawić. Kropka w kropkę zdecydowanie wzbudza emocje i przyciąga uwagę najmłodszych graczy. Transparentne pchełki, kolorowe obrazki i gra na czas to coś co musi być „kupione” przez dzieci.

Kropka w kropkę

Rekomendowany wiek graczy to 5+ jednak zdecydowanie głośno wołam, że już 2,5 latki będą się świetnie bawiły, ale uwaga(!) z pełnym nadzorem dorosłej osoby ze względu na mały rozmiar żetonów.

Gra polega na wyszukiwaniu obrazków na odpowiednim tle. Im więcej piktogramów znajdziemy tym więcej zdobywamy punktów. Proste? Proste, więc jedziemy dalej.

Gra zawiera:

  • 2 kości do gry;
  • klepsydra;
  • 10 szt. – plansze do gry;
  • 54 szt. – karty z piktogramami;
  • 50 szt. – kolorowe żetony;
  • instrukcja.

Instrukcja proponuje grę podstawową, czyli każdy z graczy wybiera sobie planszę i 10 żetonów w tym samym kolorze. Na środku ustawiamy karty z obrazkami, kości oraz klepsydrę.

Kropka w kropkę Alexander
Kropka w kropkę Alexander

Zadaniem graczy jest odnalezienie na swojej planszy obrazka odpowiadającego obrazkom na wylosowanych kartach. Gracze rzucają kośćmi losując kolejne kolory tła, na którym może wystąpić nasz obrazek. Np. jeśli na karcie mamy nożyczki na pomarańczowym tle,  a kośćmi wyrzucimy kolor fioletowy i czerwony oznacza to, że możemy również szukać nożyczek na tle fioletowym oraz czerwonym.

Kropka w kropkę Alexander
Kropka w kropkę Alexander

Zasady są bardzo proste i oczywiste. Zrozumieć je potrafi nawet 2,5-letnie dziecko, które oczywiście nie będzie grało na czas. Z maluchem dobrze jest zagrać spokojnie, bez presji czasowej. Dokładnie pokazując obrazek, nazwać kolor, przedmiot na karcie i wtedy zacząć wspólne poszukiwanie.

Taka zabawa świetnie rozwija słownictwo u dziecka, możemy poćwiczyć znajomość kolorów i dodatkowo miło spędzić czas. Podobnie gra sprawdzi się przy nauce języka obcego.

Jakie umiejętności będą potrzebne do gry? 1. spostrzegawczość 2. koncentracja 3. szybkość

Gramy? Grajmy!

Miłej zabawy!

5 thoughts to “Kropka w kropkę Alexander”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.