Ta książka jest psem Nasza Księgarnia

Lorenzo Clerici

Ta książka jest psem

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Ta książka jest psem Nasza Księgarnia
Ta książka jest psem Nasza Księgarnia

Ta książka jest psem to książeczka dla najmłodszych, która bawi i zaskakuje. Które dziecko nie chce mieć własnego zwierzaka? Ośmielę się postawić tezę, że każde marzy o swoim zwierzęcym przyjacielu i ta publikacja pomoże spełniać dziecięce marzenie!

Ta książka jest psem

Po pierwsze jest to kartonówka w rozmiarze najwygodniejszym dla małego czytelnika. Grube, tekturowe strony sprawdzą się idealnie do treningu przewracania stron. Nie ma obawy, że Maluch coś potarga, zagnie czy zniszczy.

Po drugie książeczka rozmawia z czytelnikiem. Jest interaktywna. Narrator zadaje nam pytania, wydaje polecenia i zachęca do zabawy.

Ta książka jest psem Nasza Księgarnia

Po trzecie uczy empatii. Dziecko nadaje imię swojemu przyjacielowi, głaszcze go po brzuchu oraz wydaje mu komendy takie jak siad czy stój. Ba!, nawet może rzucić piłką za którą psiak pobiegnie! Autorka uczy dziecko psich zwyczajów, angażuje w zabawę różne zmysły oraz ćwiczy zdolności manualne.

Po czwarte wspólne czytanie, które nie wymaga idealnego skupienia i długiej koncentracji świetnie sprawdzi się już z rocznym Maluchem, który z radością będzie drapał, głaskał czy wycierał z błota pieska. Ps. zdradzę wam sekret: ta książka na dłużej zajmuje nawet prawie 7-latka!

Na uwagę zasługuje warstwa ilustracyjna. Bohaterem jest pies. Nie ma przeładowania kolorami i elementami. Białe tło robi miejsce na wyobraźnię dziecka. Na pewno podczas oglądania nie grozi dziecku przebodźcowanie.

Ta książka jest psem Nasza Księgarnia
Ta książka jest psem Nasza Księgarnia

Zdecydowanie jest to seria, która będzie moim pierwszym wyborem gdy będę musiała wybrać książeczki dla najmłodszych gości.

Dla wielbicieli kotów mam dobrą wiadomość: wydawnictwo równocześnie wydało część Ta książka jest kotem.

29 thoughts to “Ta książka jest psem Nasza Księgarnia”

  1. My mamy prawdziwego olbrzymiego psa do takiej nauki, ale jeśli dziecko nie ma w domu czworonoga to warto mieć taką książkę i nauczyć malucha jak postępować z psem 🙂

 1. Mamy tę książeczkę, jak również tytuł „Ta książka jest kotem”. Wspaniałe książeczki, które naszemu najmłodszemu przypadły do gustu.

 2. Moja córka uwielbia książki, które w jakiś sposób mówią jej co ma zrobić – a to przewracać stronę, a to udawać, że miesza farby na kartkach.. pomimo tego, że zna te dzieła na pamięć – codziennie jedna z nich musi być czytana. Więc ja jestem jak najbardziej na TAK.

  1. O, tak. Poruszyłaś ważny temat. Mimo, że dzieci znają takie książki na pamięć to za każdym razem czytają i biorą udział w zabawie z takim samym zapałem. Częściej wraca się do tych nawet niż do bajek, czytanych historii do słuchania.

 3. Moja córka uwielbia takie książki. One coś w sobie mają magicznego 🙂 cieszę się, że powstały wtedy, kiedy była mała 😀

 4. Jasiu, którym się opiekuję uwielbia ksiażeczki ze zwierzętami. Wynika to pewnie stąd, że mieszkamy na wsi i ma codzienny kontakt z bardzo wieloma stworzeniami.

 5. Oglądałam ją ostatnio w Empiku, jednak tym razem wygrała Kicia Kocia 😉 Może następnym razem wrócę do niej na półce 😉

 6. Uwielbiamy takie króciutkie teksty. Mamy w domu kilka takich małych ksiażeczek, które szybko się czyta. Ta o piesku musi być bardzo ciekawa.

 7. Bardzo pouczająca ksiażeczka o piesku i jak mi sie opiekowac dla dzieci jest idalna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.