Domek złóż i pomaluj Alexander

Złóż i pomaluj swój

Domek

Wydawnictwo Alexander

Domek Alexander
Domek Alexander

Domek to propozycja kreatywnej zabawy dla dzieciaków, a że dzień w „kwarantannie” już nie pamiętam który to jest to propozycja zabawy na wagę złota. Zwłaszcza, że zajmuje na długi czas, bo to nie tylko zabawa konstruktora, ale i dekoratora. Świetnie nadaje się do późniejszych zabaw narracyjnych!

Złóż i pomaluj swój Domek

Jest to jeden z 4 zestawów dostępnych na stronie wydawnictwa Alexander >>kliknij tutaj<< UWAGA!!! zestawy są w rewelacyjnej, promocyjnej cenie!!! więc grzech nie skorzystać;-)

Można wybierać spośród: remizy strażackiej, komisariatu, domku z kotkiem oraz domku z pieskiem. Jak widzicie każdy znajdzie coś dla siebie. Całość wykonana jest z tektury, a co bardzo istotne całość dziecko będzie mogło zupełnie samodzielnie złożyć i to bez użycia kleju i nożyczek! Rewelacja, nie?

Zestaw zawiera:
  • 36 elementów z tektury;
  • 30 plastikowych podstawek;
  • 48 naklejek;
  • instrukcję.
Domek Alexander
Domek Alexander

Cala zabawa zaczyna się od rozłożenia plansz z elementami i wypchnięcia poszczególnych części. Proponujemy wypychanie elementów po kolei by później nie pogubić się przy składaniu całości. Wypychanie paluszkami to świetna zabawa dla najmłodszych już dzieciaków i dobry trening sprawności.

Młodszym dzieciom przy składaniu całości będzie musiała pomóc osoba dorosła, ale naprawdę w minimalnym stopniu. Natomiast 7-latki już spokojnie powinny poradzić sobie same.

Składanie domku
Składanie domku

Ostatni etap to zabawa w konstruktora. Należy przygotować odpowiednie części, w określonych miejscach zagiąć elementy i dopasować w domku. Dzieciaki z zachwytem w oczach i prawie na bezdechu wykonywały swoją pracę.

Malowanie...
Malowanie…

Dekorowanie swojego własnego pierwszego domu było pełne emocji oraz skupienia. Mieli naprawdę trudne zadanie do wykonania. Trzy mocne charaktery musiały dojść do porozumienia w wyborze kolorów i fragmentów, które zostaną pomalowane. Musieli podzielić się przestrzenią, farbami oraz wykazać się kreatywnością. Dodatkowo Tomek, jako najstarszy, musiał wykazać się wyrozumiałością względem młodszego rodzeństwa, których sposób malowania nie zawsze spełniał jego standardy.

Gotowe! Teraz czas na malowanie...
Gotowe! Teraz czas na malowanie…

Dlaczego warto zaproponować dzieciakom stworzenie własnego domku?

1. Będą rozwijać w sobie umiejętności konstruktorskie;

2. Będą rozwijać myślenie przestrzenne;

3. Będę pracować nad małą motoryką;

4. Będą miały moc sprawczą – kilka ruchów i widzą realny efekt swoich działań;

5. Będą rozwijać swoją kreatywność;

6. Jeśli nad domkiem pracuje kilka dzieci równocześnie rozwijają umiejętności społeczne: muszą współpracować, rozmawiać, dyskutować, ustalać co, jak i kiedy robią;

7. Gotowy domek staje się zabawką, którą sami zrobili – jest cenniejsza. Świetnie sprawdza się w zabawach narracyjnych.

 

11 thoughts to “Domek złóż i pomaluj Alexander”

  1. Pamiętam, że kiedyś kupiliśmy córce taki kartonowy domek dla lalek. Miała to być zabawka na miesiąc, góra dwa. Był tak wytrzymały, że bawiła się nim 3 lata i wyrzuciliśmy tylko dlatego, że wyrosła:)

  2. Taki domek zajmie dzieci na dobre kilka godzin, każdy rodzic powinien się w niego wyposażyć 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.