Pola i Buster Mamania

Sally Rippin

Pola i Buster

Wydawnictwo Mamania

Pola i Buster Mamania
Pola i Buster Mamania

Pola i Buster to książka dla dzieci, które zaczynają samodzielnie czytać. Duża czcionka do czytania, twarda okładka i wygodny format plus bardzo interesująca treść sprawią, że miłość do czytania zakiełkuje. Obok takiej historii nikt nie przejdzie obojętnie, bo czy może być coś ciekawszego niż przyjaźń niesfornej Wiedźmy i uczuciowego Maszkarona?

Pola i Buster – najlepszymi przyjaciółmi

Jak świat stary tak dzieci interesują się wiedźmami i maszkaronami. Każde dziecko przechodzi w swoim życiu  moment fascynacji „potworami” dlatego gdy dostałam propozycję przeczytania tej książki od razu wiedziałam, że spotka się ona z dużym zainteresowaniem moich dzieci.

Świat wiedźm jest tym światem „lepszym”, który wyróżnia się umiejętnością czarowania i lepszym wyglądem. Maszkarony są brzydkie, nie potrafią się zachować i nie przystaje by wiedźmy miały jakiekolwiek kontakty z tymi „gorszymi”.

Pola i Buster Mamania

Pola i Buster są sąsiadami i najlepszymi przyjaciółmi. Niestety w ich świecie ta przyjaźń nie powinna się wydarzyć. Przecież dla wiedźmy to wstyd przyznawać się do znajomości z maszkarą. Jednak nasi bohaterowie oboje czują się dobrze tylko gdy spędzają czas razem. Poli nie wychodzą czary, a Buster posiada niezwykłą umiejętność powiększania się i zmniejszania w zależności od nastroju.

Łatwo jest kochać sympatyczne maszkary, ale to te niesympatyczne potrzebują tego najbardziej.

Niestety jak to w życiu bywa nadchodzi moment w którym Pola musi podjąć bardzo dojrzałą decyzję. Czy powinna zrezygnować z najlepszego przyjaciela zyskując poparcie i akceptację wiedźm? Czy będzie chciała być taka jak inni i cieszyć się fałszywą przyjaźnią na pokaz?

Pola i Buster Mamania
Mamania

Jest to opowieść o przyjaźni wystawionej na próbę, o ciężkich sytuacjach w życiu (śmierć jednego z rodziców), o trudnościach w kontaktach z rówieśnikami i potrzebie akceptacji. Autorka gra na emocjach na każdej stronie. Młody czytelnik nie zazna nudy podczas lektury, a na pewno skłoni go to do kilku przemyśleń.

My czekamy na kolejną część i mamy nadzieję, że ukaże się niebawem!

 

6 thoughts to “Pola i Buster Mamania”

  1. Bardzo ważna książka w dzisiejszym świece gdzie nie zawsze młodzież potrafi się dogadać

  2. Bardzo ciekawa książka dla takich dzieciaków może być ciekawa pozycja dla każdego rodzicica

  3. Rewelacyjna jest ta książka. W prosty dla dziecka sposób pokazuje, co tak na prawdę w życiu jest najważniejsze. Myślę, że może dać dziecku wiele dobrego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.