Wielkie nadzieje Dreams

Susan Anne Mason

Wielkie nadzieje

z serii Kanadyjskie wyprawy

Wydawnictwo Dreams

Kanadyjskie Wyprawy Dreams
Wielkie nadzieje Dreams

Wielkie nadzieje to historia, która w realnym świecie zdarza się zapewne zadziwiająco często. Nawet jeśli Ty sama nie spotkałaś się z taką sytuacją to zapewne gdyby popytać znajomych to zapewne potwierdziliby, że o takich sprawach słyszeli. Jest to drugi tom serii Kanadyjskie wyprawy. O pierwszej części pt.: Najlepsze chęci możesz przeczytać >>tutaj<<.

Wielkie nadzieje

Emmaline i jej towarzysza Jonathana poznajemy już w pierwszej części jako uczestników rejsu z Anglii do Kanady. Tam jest to krótka wzmianka o podróżnikach, których poznaje bohaterka 1 tomu. Uważny czytelnik wyłapie nawet jak potoczyły się dalsze losy bohaterów poprzedniej części gdyż autorka bardzo sprawnie wplotła kilka informacji w treść powieści.

Nasza główna bohaterka wiedzie spokojne życie wychowując się pod opieką dziadków, w towarzystwie najlepszego przyjaciela i jego ciotki.  Od dziecka przekonana o śmierci obojga rodziców jako dorosła kobieta zdaje się być pogodzona ze swoim losem sieroty. Sytuacja zmienia się gdy umiera dziadek i dziewczyna porządkując dokumenty dziadka odkrywa tajemnicze listy od swojego ojca. Dziewczyna zupełnie niespodziewanie dowiaduje się, że jej ojciec żyje, a nawet kiedyś próbował się z nią skontaktować.

„Wchodził do pokoju wolnym krokiem, nie spuszczając wzroku z twarzy Emmy. Gdy się zbliżył, dziewczyna dostrzegła, ze ojciec ma tak samo wyraziste i błękitne oczy jak ona. Ich pokrewieństwa nie sposób było zakwestionować.

-Emmeline? – krew odpłynęła mu z twarzy(…)- Czy to naprawdę ty?

(…) – Tak, to ja – odparła. Na jej drżące wargi wpłynął wymuszony uśmiech. – Jestem twoją dawno zaginioną córką.”

Ta informacja burzy jej cały porządek świata. W ferworze emocji postanawia sprzedać pracownię po dziadku i wyruszyć na spotkanie z ojcem, którego nigdy nie miała, a za którym całe życie tęskniła. W podróż udaje się w towarzystwie swojego przyjaciela z dzieciństwa Johnatana, który darząc dziewczynę szczerym uczuciem liczy na zmianę ich relacji podczas wspólnej wyprawy.

Randall Moore jest czynnym politykiem walczącym o wygraną w wyborach. Wiedzie dostatnie życie z żoną i dwoma córkami. Jego wszystkie wysiłki skupione są na budowaniu nieposzlakowanej opinii. W końcu od wyników wyborów zależy jego dalsze życie. Nikt z jego „kanadyjskiego życia” nie zna przeszłości Randalla. Nawet jego żona nie zdaje sobie sprawy z wielkiej miłości jaką przeżył w młodości w Anglii i od której uciekał do Kanady.

Moment gdy bez skrępowania Emmaline wkracza do jego domu podczas rodzinnego spotkania na zawsze pozostanie u nich w pamięci. O takich emocjach nie da się zapomnieć. Szok i niedowierzanie każdego uczestnika spotkania jest zrozumiałe, a konsekwencje dla niektórych trudne do przyjęcia.

Emmaline jest młodą, energiczną osobą działającą pod wpływem chwili. Jej dobre chęci poznania rodziny i czyste intencje nie wystarczają by przekonać do siebie rodzinę ojca. Niestety ich przyjęcie jest bardzo trudne dla dziewczyny. Od tego momentu akcja książki dzieje się ekspresowo. Lawina zdarzeń, zranionych uczuć, rozczarowań, ale też chwil radości towarzyszy do ostatniego słowa powieści.

Czy rodzina zaakceptuje nowego członka rodziny? Czy Johnatan zdoła rozkochać w sobie wymarzoną kobietę? A Kanada stanie się nową ojczyzną dla Emmy? Jakie konsekwencje z ukrywania swojej przeszłości przyjdzie ponieść Randallowi? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedzi na 390 stronach powieści obyczajowej Susan Anny Mason. Serdecznie polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.