Kot Simona MDR gry

Grajmy!

Kot Simona

MDR Gry

Kot Simona MDR gry
Kot Simona MDR gry

Kot Simona to kultowa postać z brytyjskiej kreskówki stworzonej w programie Adobe Flash. Głównym bohaterem jest kot domowy, którego życie upływa na zdobywaniu jedzenia wszelkimi możliwymi sposobami. To on stał się inspiracją do gry towarzyskiej, w którą można zagrać już z 4-latkiem.

Seria Kot Simona

Seria gier o Kocie Simona składa się z 3 części. W grę można grać już z dzieckiem. Rekomendowany wiek od producenta to 5 lat, jednak u nas 4 letni Leo również świetnie daje radę i bawi się dobrze podczas rozgrywki. Jednak nie jest to gra przewidziana tylko dla dzieci. Kot Simona zapewni też dobrą zabawę podczas spotkania dorosłych osób. Rozgrywka nie trwa długo, a dostarcza sporo emocji. Liczy się spryt, refleks i spostrzegawczość. Tutaj liczy się zasada: kto pierwszy ten lepszy.

Na uwagę zasługuje wykonanie. Gry wydawane przez ekipę MDR charakteryzują się solidnością i przemyślanym konceptem. Porządne pudełko, które swoim rozmiarem dopasowane jest do rzeczywistego rozmiaru gry, trwałe karty oraz bardzo krótka, jasna i rzeczowa instrukcja zachęcają do sięgnięcia po te tytuły. Przygotowanie do gry zajmuje minutę, więc grajmy!

Pudełko niebieskie to „Latający obiad”, brzmi zabawnie? A jakże!

Latający obiad MDR gry
Latający obiad MDR gry

Kot Simona poluje na swoje ulubione ptaszki! Zasady gry są proste.  Należy tylko i wyłącznie potasować karty i już można grać. Talię kart kładziemy kotami do góry. Kolejno odsłaniamy karty, kto pierwszy zauważy na wyłożonej karcie taki sam kształt ptaka jak na karcie z kotem Simona ten zabiera katę i zdobywa punkt. Jeśli nie znajdziemy takiego samego ptaka to odkrywamy kolejną kartę z ptakami. Wśród kart może pojawić się karta specjalna – kto pierwszy ją zauważy i krzyknie „Kot Simona” ten zbiera wszystkie wyłożone karty. Warto być czujnym!

 

Pudełko żółte, czyli „Pora karmienia”

Pora karmienia MDR gry
Pora karmienia MDR gry

Jak w poprzedniej wersji przygotowanie do gry ogranicza się do potasowania kart i ułożenia ich zadaniami do góry. 4 karty kładziemy dookoła zwierzątkami do góry tak by każde zwierzę znajdowało się obok wejścia do karty z zadaniem. Tutaj liczy się czas. Każdy z graczy równocześnie rozwiązuje zadanie, kto pierwszy wskaże właściwą odpowiedź ten zdobywa punkt. W tym pudełku pełnym zabawy znajdziemy dwa rodzaje łamigłówek. Na karcie z miskami należy wskazać kolor misek, których jest najwięcej oraz labirynty, gdzie należy wskazać, które zwierzątko dojdzie do przysmaku ukrytego na środku labiryntu.

Tutaj również musimy uważać na kartę specjalną, która upoważnia nas do zyskania 2 punktów w podsumowaniu, ale kto wskaże złą odpowiedź musi oddać jedną kartę!

 

Czerwone pudełko, czyli „Wielki bałagan”

Wielki bałagan MDR gry
Wielki bałagan MDR gry

Ta gra jest dla nas najtrudniejsza. Tutaj gracze muszą śledzić ścieżkę przewróconych przedmiotów przez kota Simona. Potasowaną talię kładziemy kotami do góry. Gracze dokładają kolejno karty przedmiotami do góry. Jeśli na karcie jest oznaczenie +1 to wykładamy kolejną kartę, aż wypadnie bez oznaczenia. Gracz, który jako pierwszy prześledzi  połączone ze sobą przedmioty  i powie, który przedmiot przewróci się jako ostatni, zdobywa wszystkie karty. Tym razem kartą specjalną jest karta  z kotem Simona, który bawi się włóczką. Kto pierwszy krzyknie kot Simona tez zgarnia wszystkie wyłożone karty.

 

Kto ma ochotę zagrać? Runda jest szybka, dynamiczna i pełna śmiechu. Ta gra nikogo nie wyklucza. Wystarczy spostrzegawczość i spryt. Gramy? Grajmy!

ps. Na zachętę powiem Wam, że gry zostały wydane nie tylko w języku polskim, ale też po angielsku i po niemiecku.

16 thoughts to “Kot Simona MDR gry”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.