Pucio Nasza Księgarnia

Trojaczki czytają

Pucio mówi dzień dobry

Pucio mówi dobranoc

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Pucio Nasza Księgarnia
Pucio Nasza Księgarnia

Pucio doczekał się kolejnych odsłon. Po dużych kartonowych książkach, po grach i puzzlach przyszedł czas by Pucio ukazał się w mniejszym i wygodniejszym wydaniu dla małych rączek, czyli jako kartonówka. Moim zdaniem to strzał w 10, bo to rozmiar książeczki, który najchętniej wybierają najmłodsi czytelnicy. Tym razem budzimy się i zasypiamy z ulubionym dziecięcym bohaterem.

Pucio mówi dzień dobry

Każda nowa publikacja z Puciem w roli głównej budzi bardzo wiele emocji. Wstaje nowy dzień. Misia i Pucio muszą się obudzić i przygotować do wyjścia.

Pucio mówi dzień dobry Nasza Księgarnia
Pucio mówi dzień dobry Nasza Księgarnia

Mali czytelnicy uczestniczą w każdej czynności: łaskoczą bohaterów w stópki, pomagają się im ubrać, umyć zęby czy nawet nakarmić zwierzaki. Witają się ze słońcem i wiewiórkami za oknem. Ta książeczka przeprowadza krok po kroku przez plan poranka większości rodzin. Dziecko może nawet zadecydować, których owoców doda do owsianki Pucia. Taka możliwość podejmowania decyzji daje dziecku poczucie ważności oraz sprawczości. To od jego decyzji zależy, co jego ulubiony bohater zje na śniadanie. Świetnie, prawda?

Pucio mówi dzień dobry Nasza Księgarnia
Nasza Księgarnia

Pucio mówi dobranoc

Po intensywnym dniu nadchodzi wieczór. Wszyscy już śpią tylko Pucio nie może zasnąć.

Pucio mówi dobranoc Nasza Księgarnia
Nasza Księgarnia

Chłopiec z tatą sprawdza co robią inni. Dźwig po dniu pełnym pracy już odpoczywa, wiewiórki śpią w swojej dziupli, samochód zmęczony po wycieczce regeneruje siły. Pucio wspomina swój dzień. Czym się zajmował, gdzie był i co robił. Z przyjemnością opowiada o urodzinach cioci, która świętowała swoje urodziny. Nagle tata zauważa, że jego syn również zasnął, więc i on może udać się na spoczynek. Tylko ktoś jeszcze musi zgasić światło…

Pucio mówi dzień dobry Nasza Księgarnia
Nasza Księgarnia

Są to książeczki interaktywne. Dzieci aktywnie czytają biorąc udział w wykonywanych przez bohaterów czynnościach. Spuszczają wodę w toalecie, pomagają tacie zapiąć pasy w fotelikach samochodowych, muszą nałożyć pastę do zębów Puciowi i Misi, umyć zęby oraz wypluć wodę. Są to krótkie historyjki o prozie życia. Każdy z nas musi rano wstać i przygotować się do wyjścia oraz wieczorem udać się do łóżek by wypocząć. Czytając z dzieckiem naśladujemy odgłosy, wykonujemy „polecenia” i bawimy się. Książeczki mogą pomóc wprowadzić poranne oraz wieczorne rytuały. Z tych historii bije spokój. Wyciszają i dobrze nastrajają. Mają w sobie tą moc przyciągania, która sprawia, że dziecko chce je czytać ciągle i ciągle uprzedzając już w pewnym momencie fakty.

Autorką serii jest niezastąpiona Marta Galewska – Kustra logopeda oraz pedagog dziecięcy, pedagog twórczości. Specjalistka w terapii opóźnionego rozwoju mowy i zaburzeń artykulacji u dzieci.

 

 

4 thoughts to “Pucio Nasza Księgarnia”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.