Roboty i drony Nasza Księgarnia

Mairghread Scott

Jacob Chabot

Roboty i drony. Dawno temu, teraz i w przyszłości

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Roboty i Drony Nasza Księgarnia
Roboty i Drony Nasza Księgarnia

Roboty i drony. Dawno temu, teraz i w przyszłości to już 3 odsłona naukomiksu z wydawnictwa Nasza Księgarnia. Dwie poprzednie: Dinozaury. Skamieliny i pióra oraz Rekiny. Najlepsi myśliwi w przyrodzie spotkały się z wielkim zainteresowaniem u nas w domu i to nie tylko u dzieci, ale też u każdego dorosłego, któremu książki wpadły w ręce. Ten niezwykły gatunek kryje w sobie ogromny potencjał. Zobaczcie sami!

Roboty i drony. Dawno temu, teraz i w przyszłości

Drugiej takiej serii ze świecą szukać. Naukomiks to połączenie nauki, faktów, historii oraz ciekawostek przyrodniczych z komiksem i formą obrazkową. Twarda oprawa i bardzo dobrej jakości papier podnosi wartość publikacji.

Naszym przewodnikiem jest mechaniczny ptak Pouli, jeden z najstarszych robotów. Wędrując z czytelnikiem przez wieki historii opowiada o wielu interesujących faktach. Znajdziemy tutaj odpowiedź na pytanie skąd się wzięły roboty, jak działają, co robią. Książka uświadamia nam, że roboty otaczają nas z każdej strony, czego sobie najczęściej nie zdajemy sobie sprawy.

Roboty i Drony Nasza Księgarnia
Roboty i Drony Nasza Księgarnia

Czy jesteś świadoma tego, że codzienna kawa z ekspresu to dzieło robota? Że roboty znajdziemy w samochodach i telefonach? Jesteśmy tak przyzwyczajeni do nowych technologii, że nie zauważamy ich w naszym życiu!

Myśląc o robotach zazwyczaj myślimy tylko o takich jakie oglądaliśmy w filmie „Terminator”. A już na początku komiksu dowiadujemy się, że w 350 r. p.n.e.Archytas zbudował pierwszą maszynę latającą! Imponująca data, prawda? Czy wiesz, że lampa wisząca na werandzie jest robotem? termostat?  Komiks uświadamia, że roboty otaczają nas z każdej strony i pomagają na całym świecie.

Roboty i Drony Nasza Księgarnia
Roboty i Drony Nasza Księgarnia

Naukomiks oprócz części komiksowej zawiera jeszcze rozdział zatytułowany „Galeria wspaniałych robotów. 25 robotów, które należy znać!”, mini rozdział na temat dronów oraz słowniczek z trudniejszymi wyrażeniami.

Dla kogo będzie to interesującą lekturą?

Wydawnictwo poleca lekturę dla dzieci od 6 roku życia. Czytaliśmy Roboty i drony całą czwórką i bawiliśmy się przy tym świetnie poszerzając swoją wiedzę i rozbudzając ciekawość. Kilka dni po lekturze dzieciaki nadal wracały z pytaniami co jest robotem, a co nie zadając dodatkowe pytania i motywując mnie do szukania kolejnych ciekawostek. Książka nie jest przeładowana naukowymi wyjaśnieniami, definicjami oraz trudnymi sformułowaniami. Jest lekturą bardzo przyjemną, z której czerpiemy wiedzę, poszerzamy horyzonty i rośnie nam apetyt na więcej i więcej.

Roboty i Drony Nasza Księgarnia
Roboty i Drony Nasza Księgarnia

Zdecydowanie polecamy najnowszy tom z serii naukomiksów oraz  z niecierpliwością czekamy na kolejne tomy. Ciekawe o czym będzie następny…

5 thoughts to “Roboty i drony Nasza Księgarnia”

  1. Fajne książki, kupię dzieciom na dzień dziecka. Myślę, że będą bardzo zadowolone 🙂
    Dzięki za inspirację 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.