Bądź ze mną szczęśliwa Dragon

Iwona Sobolewska

Bądź ze mną szczęśliwa

Wydawnictwo Dragon

Bądź za mną szczęśliwa Dragon
Bądź za mną szczęśliwa Dragon

Bądź ze mną szczęśliwa to kolejna książka Iwony Sobolewskiej, którą mam przyjemność czytać. 17 czerwca to data premiery. Jest to młodzieżówka, która dotyka trudnego tematu straty i walki o poczucie bezpieczeństwa w nowej rzeczywistości.

Anka jest uczennicą liceum. W wolnym czasie trenuje boks. Można by powiedzieć: ot normalna nastolatka. Jednak dziewczyna walczy z demonami wydarzenia, które na zawsze zmieniło życie całej rodziny. W momencie gdy na skutek pobicia zginął jej brat świat dziewczyny się zatrzymał. Dziewczyna zamyka się w sobie obwiniając się za śmierć brata. Przeraża ją dotyk innej osoby, a nocą nawiedzają ją koszmary. Powrót do życia sprzed tragedii jest niemożliwy, ale o powrót do funkcjonowania w świecie wato zawalczyć.

„Wiem, że chciałbyś, żebym to wszystko zastawiła za sobą, odkreśliła grubą kreską, ale nie potrafię. Jeszcze nie teraz. Czuję się odpowiedzialna za to, co się stało. Każdego dnia staram się sobie wybaczyć, ale to trudne.”

Igor jest drugim bohaterem historii. Przyjaciel rodziny Anki z dzieciństwa powraca do miasta. Marzy o powrocie do przyjaciółki, którą zostawił dawno temu. Podczas spotkania z Anką uświadamia sobie, że to już nie ta sama osoba, którą znał kilka lat temu. Chłopak mimo bagażu, który również niesie na swoich barkach postanawia za wszelką cenę pomóc Ani i odbudować jej zaufanie do świata. Czy ten plan się powiedzie?

Podsumowując…

Iwona Sobolewska porusza trudny temat życia po stracie. Dodatkowo obarcza bohaterkę nie tylko smutkiem spowodowanym utratą brata, ale też poczuciem odpowiedzialności za jego śmierć. Wędrujemy ścieżkami poszukiwania siebie i budowania zaufania do ludzi. Anka boi się dotyku. Na niespodziewany kontakt z drugą osobą reaguje atakiem.

Autorka z dużym wyczuciem pisze o uczuciach, o cierpieniu i walce o lepsze jutro. Postawa przyjaciół dziewczyny jest imponująca. Oddanie ze strony innych odnawia wiarę w ludzi. Przerażająca jest moc z jaką działa strach i ból po stracie.

Książka napisana jest lekko i mimo trudnych tematów, jakie autorka podejmuje czytamy ją jednym tchem. Jest to gratka dla miłośników gatunku Young Adult.

O poprzedniej książce autorki pisałam >>tutaj<<.

 

9 thoughts to “Bądź ze mną szczęśliwa Dragon”

  1. Fabuła książki bardzo interesująca. Myślę, że wiem kogo mogłabym obdarować tą pozycją

  2. Myślę, że tematyka książki jest bardzo ciekawa. Pozycja dość kusząca, może kupię ją mojej chrześnicy na urodziny 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.