Mała Encyklopedia Domowych Potworów Nasza Księgarnia

Stanislav Marijanocić

Mała Encyklopedia Domowych Potworów

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Mała Encyklopedia Domowych Potworów Nasza Księgarnia
Mała Encyklopedia Domowych Potworów Nasza Księgarnia

Mała Encyklopedia Domowych Potworów to tytuł autorstwa Stanislava Marijanović’a wydana nakładem wyd. Nasza Księgarnia. Od momentu kiedy zagościła w naszym domu z miejsca została aktualnym numerem jeden. Nasi najmłodsi zaczytują się w niej z pasją, zgłębiając behawioralne metafory i celnie punktując potwory, które zagnieździły się w naszym domu, którym podszeptom wiodącym na manowce ulegają tak samo dzieci jak i my rodzice…

Mała Encyklopedia Domowych Potworów zawiera bestiariusz rozmaitych potworów, łobuzów, psotników, złośliwców i wszelkich maszkar, które spotkać można w każdym domostwie. Stwory czyhają by na każdym kroku uprzykrzyć nam życie, sprowadzić na złą drogę, spowodować szkody, wprowadzić chaos i zakłócić ład i porządek ogniska domowego.

Książeczka w zabawny, niezwykle malowniczy i celny sposób opisuje hordę stworów będących tak naprawdę personifikacją wszelakich ludzkich zachowań, odruchów, przywar, czasem drobnych i z pozoru błahych, czasem przykrych i uciążliwych, o których wyplenieniu marzy każdy rodzic. Ponadto potwory zilustrowane są w sympatyczny sposób, który również przyciągnie uwagę najmłodszych czytelników. Autor obrazowo, z ironią i humorem, bardzo trafnie podsumowuje i przedstawia „potwory” nawiedzające nasze domostwa i tak znajdziemy tu choćby „Chciwuska”, „Awanturelle”, „Modnisie Bezkrytyczną” i wiele innych.

Mała Encyklopedia Domowych Potworów Nasza Księgarnia
Mała Encyklopedia Domowych Potworów Nasza Księgarnia

MODNISIA BEZKRYTYCZNA:

„Z powodu mody zawiesisz sobie na szyi nawet kolczatą kulę od buzdyganu albo koło zamachowe od kosiarki, bo przecież wszyscy tak robią, a ty za nic nie chcesz zostać w tyle.”

Lektura książki jest czystą przyjemnością. Wspaniale odbierają ją dzieci, które bezbłędnie interpretują i rozpoznają kiedy, kogo i gdzie zaatakował w naszym domu, któryś stwór opisany na kartach książki. Trzeba w tym miejscu wspomnieć, że stwory atakują zarówno najmłodszych jak i dorosłych. Lektura książki w naszym przypadku zmieniła się w żartobliwą grę w odnajdywanie komu z domowników z danym potworem za pan brat. Dla mnie jako rodzica, była okazją do zrobienia rachunku sumienia i zobaczenia oczami dziecka, jak celnie widzi i ocenia ono domowe sytuacje, zachowania etc. Z tego właśnie powodu Mała Encyklopedia Domowych Potworów powinna być obowiązkową lekturą dla każdego dziecka i rodzica. W przewrotny i humorystyczny sposób pokazuje i mówi o rozmaitych problemach, przywarach, zachowaniach i uczuciach. Pomaga je nazwać po imieniu i zrozumieć. Zrozumieć siebie i targające nami emocje. W konsekwencji pozwala zastanowić się nad tym jak niepożądanych potworów w naszym domowym zaciszu unikać.

Mała Encyklopedia Domowych Potworów Nasza Księgarnia
Mała Encyklopedia Domowych Potworów Nasza Księgarnia

Stanislav Marijanowić napisał uroczą, pozytywną i mądrą książeczkę nie tylko dla dzieci, ale dla całej rodziny.

Gorąco zachęcam do lektury.

10 thoughts to “Mała Encyklopedia Domowych Potworów Nasza Księgarnia”

  1. Rzeczywiście, dosć ciekawa książeczka, choć grafika taka inna, ale w koncu to potwory 😀

  2. Ale fajna ksiazka, sądzę że dla każdego dziecka będzie idealny np. Prezentem. Może kupię na prezent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.