Podróż nieślubna Poradnia K

Christina Lauren

Podróż nieślubna

Wydawnictwo Poradnia K

Podróż nieślubna Poradnia K
Podróż nieślubna Poradnia K

Podróż nieślubna zwróciła moją uwagę swoją żółtą, mocno egzotyczną okładką, a informacja, że to pokłosie pracy duetu pisarskiego spowodowało, że już koniecznie chciałam przeczytać tą historię. Zwłaszcza, że jest to jedna z najlepszych książek obyczajowych roku 2019 wg Amazon.com oraz bestseller New York Times. Premiera w Polsce odbyła się 17. czerwca 2020.

Olive i Ami to siostry bliźniaczki. Różniące się wszystkim oprócz wyglądu. Ami zawsze pozytywnie nastawiona, szczęściara, dziewczyna w czepku urodzona. Olive chodzące nieszczęście…pech to jej drugie imię. Jeśli coś się ma komuś przydarzyć to właśnie jej. Akcja książki rozpoczyna się w samym środku gorących przygotowań do najpiękniejszego dnia w życiu kobiety i mężczyzny, czyli w dniu ślubu. Perfekcyjna Ami idealnie zaplanowała najmniejszy szczegół obdarzając swoich pomocników drobiazgowymi listami spraw do dopilnowania i zrealizowania.

„(…) Sięgam po moją listę i unoszę ją, machając, żeby zwrócić uwagę siostry. Spis wykaligrafowany jest na ciężkiej różowej papeterii z brzegiem wyciętym w ząbki, na górze widnieje napis Olive: Lista rzeczy do zrobienia – edycja weselna, a poniżej wyszczególniono siedemdziesiąt cztery (sic!) punkty, począwszy od: Sprawdzić symetrię cekinów na sukni ślubnej(…)”

Perfekcyjnie przygotowany ślub oraz przyjęcie kończy się szybko w bardzo groteskowy sposób. Wszyscy goście z wyjątkiem Olive oraz brata pana młodego dostają zatrucia pokarmowego. Wymarzony dzień zamienia się w koszmar. Nie ma nic bardziej przerażającego niż pan młody wymiotujący na piękną Panią Młodą… Nie chciejcie sobie tego wyobrażać…

To nie koniec pecha nowożeńców. Nazajutrz mają wylecieć w wymarzoną (i darmową) podróż poślubną. Niestety choroba jest na tyle poważna, że muszą zrezygnować z wyjazdu. Jedyne osoby, które mogą udać się na lotnisko to Olive i Ethan, drużba i brat pana młodego. Tak się składa, że Olive go nie znosi. Gdyby ktoś miał wskazać największych wrogów tego przyjęcia to byliby to właśnie oni. Czy ich wspólny wyjazd może się udać?

„(…) -Ami musiała podać tylko jego nazwisko. A tak się składa, że mamy identyczne.

Cholera.

– No cóż… Ami też zaproponowała, żebym to ja wybrała się zamiast niej.

Nie zamierzam jechać w tę podróż, ale nie dopuszczę, żeby Ethan z niej skorzystał, po moim trupie.(…)”

Czy warto przeczytać Podróż nieślubną?

Jest to powieść obyczajowa, którą bardzo przyjemnie się czyta. Sylwetki bohaterów są bardzo konkretnie opisane. Od pierwszych stron dają się lubić. Książka przepełniona jest humorem i żartami. Złośliwości pomiędzy głównymi bohaterami często przywoływały uśmiech na mojej twarzy. Dialogi pomiędzy nimi są ciekawie napisane, a ich przygody niejednokrotnie spowodowały mój wybuch śmiechu, a to mi się raczej nie zdarza podczas czytania. Koleje losów bohaterów można łatwo przewidzieć. Nie jest to opowieść, która nas wbije w fotel szalonymi zwrotami akcji. Raczej jest to bardzo relaksująca lektura na wakacje przy której będziemy się świetnie bawić.

 

22 thoughts to “Podróż nieślubna Poradnia K”

  1. Hej! Jestem tu pierwszy raz, a widzę, że piszesz bloga od dawna. Fajnie, że tu trafiłam. Co prawda książka nie do końca jest w moim klimacie, ale też lubię czytać i teraz pogoda bardzo temu sprzyja stety lub niestety 🙂

  2. Już sam tytuł mnie zainteresował, chętnie po nią sięgnę, bo wydaje sie być ciekawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.