Zwariowane wakacje taty Oli Dwukropek

Thomas Brunstrøm Thorbjørn Christoffersen

Zwariowane wakacje taty Oli

Wydawnictwo Dwukropek

Zwariowane wakacje taty Oli Dwukropek
Zwariowane wakacje taty Oli Dwukropek

Zwariowane wakacje taty Oli to druga część rewelacyjnej serii o Oli i jej rodzinie. W pierwszej części, o której pisaliśmy >>tutaj<< tata i Ola zamieniają się rolami. Na jeden dzień Ola staje się osobą dorosłą, a tata przejmuje rolę dziecka. Polecam zajrzeć! Tymczasem zapraszam do najnowszej części, w której to rodzina Oli wyjeżdża na wakacje!

Zwariowane wakacje taty Oli

Jest piątek i właśnie rozpoczęły się ferie. Na dworze pada deszcz i Ola w bardzo złym humorze wraca z przedszkola. Drzwi otwiera jej zaaferowany tata, który zarządza pakowanie, bo:

„- Jedziemy na wakacje! Gdzieś, gdzie świeci słońce i jest ciepło, i jest basen! Lecimy jutro rano – ogłasza z dumą tata.

(…) – Do kraju All-inclusive! – odpowiada tata i uśmiecha się triumfalnie. – Jest to przepiękna, cudowna kraina, gdzie zawsze świeci słońce i gdzie można pić tyle oranżady, ile się chce, a co wieczór na kolację jest moje ulubione dania.”

Zwariowane wakacje taty Oli Dwukropek
Zwariowane wakacje taty Oli Dwukropek

Ola ma pewne obawy związane z lataniem jednak tata jak zwykle staje na wysokości zadania i z uśmiechem na twarzy zajmuje dzieci ciekawą opowieścią o swoim dzieciństwie i jego wyjazdach na wakacje. Dzięki tej śmiesznej historyjce Ola zapomina o tym, żeby się bać. Po przyjeździe do hotelu od razu wybierają się na basen. Wakacje czas zacząć! Nikt nie marnuje czasu na rozpakowanie walizek. Najważniejsze by zabrać stroje kąpielowe i krem do opalania. Tata Oli jest szalony. Z nim nuda nie grozi, więc i tym razem nie zawodzi. Dzieciaki są zachwycone gdy tata rozpoczyna szkolenie „skakania na bombę” do basenu. Czy może być większa frajda niż skoki i rozchlapywanie wody dookoła? Niektórzy, szczególnie ci na leżakach najbliżej nie są zachwyceni, bo tata zachlapuje im ręczniki, ale tata nawet tego nie zauważa. Najważniejsza jest frajda.

Podczas popołudniowego odpoczynku Oli myśli zaprząta zmartwienie, że ta przygoda będzie trwała tylko 6 dni, a potem znowu będzie trzeba wrócić do przykrej codzienności…Znasz to uczucie?

Wakacje z tatą Oli obfitują w żarty. Nieocenioną wartością jest wykład na temat pochodzenia frytek i keczupu. Głośne wybuchy śmiechu podczas lektury gwarantowane.

Zwariowane wakacje taty Oli Dwukropek
Zwariowane wakacje taty Oli Dwukropek

Niestety nadchodzi czas powrotu do szarej rzeczywistości. W poniedziałek Ola znowu jedzie w deszczu do szkoły, ale po powrocie do domu szybko poprawia się jej nastrój. Niezastąpiony tata postanawia przedłużyć urlop i zorganizować wczasy w mieszkaniu. Ola zastała leżaki w salonie, odkręcone kaloryfery oraz wodę w misce imitującą basen dla Edka.

„(…)Wcale nie trzeba lecieć samolotem, żeby się dobrze bawić. Bo w udanych wakacjach nie chodzi przecież o to, gdzie się jest, tylko z kim się jest. Tylko trzeba jeszcze pamiętać, żeby się cieszyć tym, że jest fajnie, kiedy jest fajnie, zamiast się zamartwiać, że kiedyś się skończy, prawda? – mówi tata do Oli.(…)”

Tata Oli jest świetnym przykładem Ojca, który stając się dorosłą osobą nie stracił dziecięcej radości oraz frajdy z możliwości spędzania wspólnie czasu.

Zwariowane wakacje taty Oli Dwukropek
Dwukropek

Przyjemnej lektury!

23 thoughts to “Zwariowane wakacje taty Oli Dwukropek”

  1. Książka fajna, idelana na letni czas. Myślę że w wakacje dzieci nie powinny zapominać o książkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.