Mega Park Grudziądz

Mega Park Grudziądz

Wakacje 2020

Mega Park to pomysł na wakacyjny wyjazd z dziećmi. Jest to miejsce, gdzie zabawi się cała rodzina, gdzie spędzicie cały dzień nie wiedząc kiedy minął czas, a do tego możecie tam nawet zostać na noc i drugi dzień spędzić na uroczej plaży kąpiąc się w jeziorze. Brzmi ciekawie? To zapraszamy!

Niewątpliwym atutem Mega Parku jest jego położenie – park umiejscowiony jest w pięknym, otoczonym lasem terenie blisko centrum miasta z dogodnym dojazdem. Dodatkowo kilka kroków dalej znajduje się urocze Wielkie Jezioro Rudnickie z plażą czekającą na gości. Parku nie sposób przegapić.

Mini ZOO

Zwiedzanie rozpoczynamy od wizyty w mini ZOO. Prawdziwe zwierzaki zawsze budzą ogromne emocje u dzieciaków.  Osiołki, lamy, alpaki kto mógłby się im oprzeć? U moich dzieci największy zachwyt wzbudził kangur. Walabia była najbardziej wyczekiwanym zwierzakiem.

Sekcja z kurami, kogutami, gęsiami również spowodowała serię zachwytów. Jednak tak popularne domowe zwierzęta obecnie już dla dzieci nie są codziennością i stanowią atrakcję. Miłym akcentem podczas zwiedzania jest staw z rybkami. Każde dziecko może pobrać specjalny pokarm i cieszyć się widokiem łapczywych rybek.

Jura Park

Jednak to nie koniec ścieżek edukacyjnych w Mega Parku. Przygoda dopiero się zaczyna. Kolejna atrakcja to Jura Park, na który składa się safari, park wielkich owadów, dinozaury oraz kraina bajek. Brzmi dobrze?

Na safari oglądamy figury zwierząt zbliżone do naturalnej wielkości. Tomek jako pasjonat dzikich zwierząt chciał mieć zdjęcia z każdym, więc nasz spacer w tej części parku trwał najdłużej 🙂

Jurajska Ścieżka Edukacyjna to podróż w czasie. Tablice informacyjne opowiadają nam o początkach życia w morzach, przez pierwsze dinozaury, aż do pojawienia się człowieka. Ogromne figury dinozaurów są niezaprzeczalną frajdą dla najmłodszych. Zwłaszcza, że kilka z nich wydawało z siebie dźwięki i się ruszało. Cała ścieżka zaopatrzona jest w tablice z ciekawostkami, które warto przeczytać i przekazać małym zwiedzającym.

Ostatnią atrakcją tej części parku jest kraina bajek i legend. Rozpoczynając od Flinstonów, a kończąc na Kocie w butach czy legendzie o powstaniu Warszawy. Niektórych z bajek można wysłuchać, przy pozostałych ustawiono otwarte księgi z tekstem bajki, który możemy sobie przeczytać.

Miasteczko Westernowe Kansas City

Największą atrakcją Mega Parku jest miasteczko westernowe oparte na przygodach Lucky Luke’a. Jest to najstarsze takie miejsce w Polsce. Główna ulica wypełniona jest po brzegi. Znajdziemy tam bank, saloon, dom Lucky Luke’a, biuro szeryfa, kowala, więzienie i inne. Do każdego z nich można wejść i poczuć się jak na prawdziwym dzikim zachodzie.

Jest nawet cmentarz zasłużonych z bardzo zabawnymi nagrobkami oraz kopalnia złota, której zwieńczeniem jest „muzeum” staroci. Pierwsze sprzęty domowe, radia, telewizory, zabawki… To bardzo klimatyczne miejsce w którym czuć zapach historii.

Na zwiedzanie Mega Parku należy przeznaczyć cały dzień. Zwłaszcza, że kilka razy dziennie w okresie wiosenno-letnim w amfiteatrze odbywają się pokazy kowbojskie. Jest jazda na koniach, scenki sytuacyjne a nawet całkiem sporo wybuchów – warto na nie przygotować najmłodszych.

Luna Park

Po całodziennym zwiedzaniu na koniec dzieciaki mogą odkryć jeszcze jedno miejsce, gdzie zdecydowanie przepadną. Luna Park z wszystkimi zabawami w cenie biletu: zadaszony basen z kulkami, autodrom, basen z łódkami, snowtubing, strzelanie z łuku czy pociąg dla najmniejszych szkrabów jeżdżący po torach.

Jedzonko…

W parku w zależności od preferencji możemy również się posilić. Oprócz lodów, popcornu i napojów możemy zjeść klasyczne danie w restauracji przy wejściu do parku lub coś bardziej fast-foodowego w Saloon Corral Mega Park. Sprawdziliśmy obie miejscówki i polecamy! Wszędzie jedzenie było bardzo pyszne i  świeże.

Jak widzicie był to wyjazd pełen emocji i dobrej zabawy. Jeśli nie macie pomysłu gdzie zabrać dzieci na krótki wyjazd z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa to zdecydowanie polecamy Miasteczko Westernowe Kansas City. Moje dzieci wybierają się już ponownie!

19 thoughts to “Mega Park Grudziądz”

  1. Ale super park dla dzieci. To u nas koło Krakowa jest Park dinozaurów też jest super.

  2. Byliśmy w tym parku i było mega! Najbardziej w pamięć zapadły zwierzątka oraz pokaz kowbojski. Syn za to pamięta, że wypadł z tej łódki (a to już spory chłop i było sporo wody poza basenem!) 😀

    1. O, matko! Naprawdę? Ja się bardzo bałam pozwolić maluchom na łódki, ale pan mnie przekonał i byli zachwyceni 🙂 Moje towarzystwo się już wybiera ponownie :-0

  3. O tak, zwierzęta domowe stanowią nie lada atrakcję dla dzieci. U mnie maluchy najczęściej siedzą przy kurach lub karmią kozy.

  4. „U nas” byliście, a nic nie wiedziałam? Następnym razem daj znać – my mamy z domu do Mega Parku kwadrans jazdy, a jeszcze nie byliśmy ;P

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.