Poplątane ścieżki Dragon

Agata Sawicka

Poplątane ścieżki

II tom

Wydawnictwo Dragon

Dwór w Zaleszycach wyd. Dragon
Seria Dwór w Zaleszycach

Poplątane ścieżki to kontynuacja losów bohaterek z serii Dwór w Zaleszycach autorstwa Agaty Sawickiej. Jest to opowieść o miłości, o tajemnicach i życiu w małej zaleszyckiej wsi. Miejscu, które koi swoim spokojem i pięknymi krajobrazami namalowanymi słowem przez autorkę.

Pierwszy tom sporo namieszał w moim czytelniczym życiu. Po przeczytaniu Niespokojnych serc miałam ogromny niedosyt i chciałam już, od razu wiedzieć, co będzie dalej. Jednak jak mówi stare przysłowie: za długie czekanie dobre śniadanie – opłacało się poczekać. O moich wrażeniach po przeczytaniu I tomu możecie przeczytać >>tutaj<<

„Poplątane ścieżki” tom II

Julianna na dobre zadomowiła się w Zaleszycach. Dom babci Nusi, jej gospodyni, stał się dla niej oazą spokoju. Nowa miłość, z którą już nie musiała się ukrywać dopełniała jej poczucie szczęścia. Jednak jak każdy z nas wie, nigdy nie może zbyt długo dobrze. Czarne chmury zaczęły zbierać się nad głowami bohaterów.

„Myślała wtedy, że życie jest piękne. Pełne bólu i cierpienia, ale też radości i szczęścia. A przede wszystkim nieprzewidywalne. Jest darem, z którego trzeba korzystać. (…) Życie jest podróżą, pełną niespodzianek i nieoczekiwanych zakrętów. Takie jest życie.”

Niespodziewanie do wsi przyjeżdżają spadkobiercy Dworu, którzy nie kryją się z chęcią przerobienia klimatycznego muzeum na nowoczesne SPA dla najbogatszych. O Henryka zaczyna upominać się przeszłość. Losy naszych bohaterów zapętlają się i gwarantuję Ci, czytelniczko, że będziesz szeroko otwierała oczy ze zdziwienia.

Autorka bardzo umiejętnie splata historie z przeszłości z teraźniejszością. Poznajemy dalsze losy Emilii. W trudnych chwilach Lia zagłębia się w czytanie zapisków zakochanej dziewczyny z przed lat. Jest to na tyle poruszająca opowieść, że ja chętnie przeczytałabym powieść o losach Emilii, jej walce o życie podczas wojny i wytrwałość w miłości, która niestety nie przyniosła jej spełnienia.

W II tomie poznajemy również historię życia Babci Nusi. Niespodziewanie dzięki odnalezieniu listu z przed kilkudziesięciu lat kobieta poznaje prawdę o swojej miłości i opowiada najskrytsze tajemnice młodości Juliannie i Henrykowi.

Agata Sawicka jest młodą autorką, której styl urzeka. Bardzo plastycznie opisuje krajobrazy i swoich bohaterów. Czytając widzimy dokładnie oczami wyobraźni każdy ruch i spojrzenie. Przenosimy się do nowego świata, siedzimy wraz z Julianną na ławce w rynku czy jedziemy rowerem przez wieś podziwiając naturalne piękno przyrody. Najprzyjemniejszym momentem dnia był ten gdy w akompaniamencie śpiewających ptaków w ogrodzie mogłam przenieść się do świata wykreowanego przez autorkę. Zdecydowanie czekam na więcej…

 

Polecam serię osobom, które lubią romantyczne powieści osadzone w realiach sielskiej, polskiej wsi. Ta opowieść poruszy wasze serca…

22 thoughts to “Poplątane ścieżki Dragon”

  1. Gdy skończę całą serie Ani z Zielonego Wzgórza to z miłą chęcią sięgnę po tą książkę 😉

  2. Książka nie należy do moich ulubionych gatunków, ale z tego co piszesz może być ciekawą propozycją na letnie wieczory 🙂

  3. Wydaje się, że może to być dobra książka na podróż i świetnie nadająca się do czytania na plaży:)

  4. Książka jak dla mnie zachęca do przeczytania. Może w niedługim czasie sprawie sobie ja

    .

  5. Zdecydowanie lubię lekko romantyczną polską wieś, jednak tylko na kartach książek, bo ogólnie mam ją na co dzień i jest mało romantyczna. Tej książki jeszcze nie czytałam.

  6. lubię taki klimat, spokojny, nieśpieszny, ale porywający i ciekawy. Nie czytałam tej książki, ale chętnie bym ją wzięła w obroty 😉

  7. Komentowałam z telefonu, ale widzę że komentarz sie nie dodał. Pisałam że dobrze że pisarka posiada umiejetność sprawnego opowiadania historii dziejącej sie na przestrzeni lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.