Wakacje z Alexander toys seria sport&fun

Seria Sport&Fun

Szablony

Kółka na patyku

Wydawnictwo Alexander

Szablony Alexander
Szablony Alexander

Seria sport&fun się rozrasta. Dziś przygotowałam kolejne propozycje, które pozwolą spędzić miło wakacyjny czas wraz z najbliższymi.

Wakacje! Nareszcie mamy wakacje. Koniec tego dziwnego roku szkolnego i czas na zabawę i beztroskę. Jaki wypoczynek jest najlepszy? Aktywny! Aktywny wypoczynek dla całej rodziny to możliwość na bycie blisko i spędzenie czasu razem. Dziś wraz  z wydawnictwem Alexander chciałabym pokazać dwie bardzo proste propozycje dla dzieci małych i dużych, które uprzyjemnią wakacje.

 

Szablony Kraina Bajek

Szablony Kraina Bajek Alexander
Szablony Kraina Bajek Alexander

Szablony Kraina Bajek to zabawka, która sprawdzi się zarówno na zewnątrz w czasie pięknej pogody jak i wewnątrz na wypadek deszczu. W pudełku znajdziemy 8 drewnianych szablonów, a właściwie 16 kształtów do odrysowywania oraz kredę w 5 kolorach.

Nasz zestaw składa się z  korony, zakochanych łabędzi, kota, tęczy z gwiazdami i chmurkami, jednorożca, wielbłąda, zająca oraz kaczki. Mając taki komplet można stworzyć naprawdę sporą ilość historii. Podstawowy sposób zabawy to odrysowywanie kształtów. Można pokolorować wnętrze szablonu jak i obrysować kształt.

Szablony Alexander seria sport&fun
Szablony Alexander seria sport&fun

Każdy szablon to dwa elementy: zewnętrzna ramka oraz wewnętrzny kształt. Każdy z nich można wykorzystać na wiele sposobów. Dziecko może odrysowywać przypadkowo poszczególne elementy, ale może też użyć wyobraźni i ułożyć piękną baśń, którą później opowie rodzicom ćwicząc przy okazji sztukę opowiadania i poszerzając słownictwo. Rysować można kredą, farbami, kredkami, pastelami…

A teraz niespodzianka…mogą się sprawdzić jako pierwsze puzzle! Tak, dla maluchów mogą służyć jako dwuelementowe puzzle – dopasowanki. Który 1,5 maluch nie znajdzie chętnie „ramki – domku” dla kotka czy zajączka?

Kółka na patyku

Kółka na patyku seria Sport&fun Alexander
Kółka na patyku seriaSport&fun Alexander

Kółka na patyku to gra zręcznościowa podczas, której liczy się współpraca, celność oraz zręczność. Zawodnik musi być skoncentrowany oraz wykazać się zdolnościami wzrokowo – manualnymi. Jest to przykład gry, która potwierdza regułę, iż im prostsze elementy zabawy tym lepsza zabawa!

Pudełko zawiera 2 drewniane kijki oraz 8 drewnianych kół w dwóch rozmiarach. Instrukcja podpowiada kilka możliwości zabawy i są to takie propozycje, w które zabawią się równie dobrze młodsze jak i starsze dzieci.Celem zabawy jest zdobycie jak największej ilości punktów.

Kółka na patyku seria Sport&fun Alexander
Kółka na patyku seria Sport&fun Alexander

Kółka na patyku można wykorzystać do rzucania kółkami do celu tak by zawisły na patyku. Można ułożyć z patyków bramkę oraz turlać kółkami przez światło „bramki”. Można celować kółkami tak by zawisły na wbitym patyku w ziemi. Można się również zabawić w rzucanie w dal. Gracz wykonując specjalny ruch ręką wyrzuca kółko zawieszone na patyku i wyrzuca je w dal. Kto rzuci dalej ten wygrywa.

Zabawy można w dowolny sposób modyfikować oraz dostosowywać do wieku zawodników. Można wprowadzać utrudnienia. Jest to kolejna propozycja, która udowadnia, że w zabawie ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Którą propozycję wybierasz?

Alexander Gry plenerowe
Kliknij w zdjęcie, poznaj całą serię sport&fun

 

 

 

21 thoughts to “Wakacje z Alexander toys seria sport&fun”

  1. Zabo
    Szablony bardzo fajne. Kreatywna zabawa z dziećmi. Sądzę, że każde dziecko lubi takie zabawy.

  2. Rewelacyjne są te szablony,jako że nie jestem duszą artystyczną to musze je kupić dla moich dzieci

  3. Właśnie przeglądam internet w poszukiwaniu zabawek na wyjazd. Zawsze bierzemy coś nowego, żeby córka miała frajdę. Kółka na patyku pasują mi jak ulał 🙂

  4. mamy szablony, świetna zabawa, już dwa razy kredę musiałam dokupić, bo się skończyła 😉 kółek jeszcze nie znam, ale mam nadzieję, ze poznam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.