Kobieta w czerni Dragon

Kerry Wilkinson

Kobieta w czerni t.3

seria Detektyw Jessica Daniel

Wydawnictwo Dragon

 

Kobieta w czerni Dragon
Kobieta w czerni Dragon

Kobieta w czerni to 3 tom serii opowiadającej o dzielnej Pani Detektyw. Dwie poprzednie części ciągle mi się gdzieś pojawiały przed oczami, ale nie mogłam się zdecydować. Krew na okładkach skutecznie mnie odstraszała. Jednak okładka i tytuł trzeciej spowodowały, że nie mogłam przejść obok obojętnie i po tej lekturze wiem, że muszę koniecznie nadrobić pozostałe.

Kobieta w czerni

Kobiety w literaturze fascynowały mnie od zawsze. Lubię historie o płci pięknej, która mocno stąpa po ziemi, która wie czego chce i przyciąga uwagę nie roznegliżowanym ciałem, a intelektem. Taka jest właśnie Detektyw Jessica Daniel. Nie jest eteryczną blondynką, a konkretną babką, z którą nie ma przelewek. Jej cięte riposty nie raz wywołały uśmiech na mojej twarzy. Jessica z zawodu policjantka przyzwyczajona do szorstkiego świata nie zajmuje sobie uwagi rzeczami nieistotnymi. Jej celem jest rozwikłanie zagadki.

Tym razem staje przed nią nie lada wyzwanie. W centrum miasta ktoś z precyzją najlepszego stratega podrzuca ludzką rękę bez jednego palca, co więcej jest to osoba, która świetnie zna rozkład kamer w centrum, a czasami potrafi nawet pomachać do kamery. Żeby tego było mało Jessica zaczyna dostawać specjalne przesyłki, w których znajduje brakujący palec. Brzmi intrygująco? A jakże!

„Jessica rozerwała taśmę klejącą, położyła kopertę płasko na stole i otworzyła ją. W środku niczego nie widziała(…) w końcu wypadł z niej jakiś przedmiot. Jessica spojrzała na niego, a potem na przerażoną twarz oficera dyżurnego.

Precyzyjnie obcięty palec sturlał się z biurka i spadł na ziemię z miękkim plaśnięciem.”

Detektyw Daniel ma do rozwiązania niezwykłą zagadkę. Niestety jej śledztwo zbiega się z zaginięciem żony brytyjskiego parlamentarzysty i wszystkie siły skierowane są na sprawę „bardziej medialną”. W bardzo okrojonym składzie rozpracowują intencje postaci w czarnym płaszczu. Czy ofiar będzie więcej? Czy Jessica Daniel zakończy śledztwo oraz co łączy zaginionych musicie przeczytać sami, ale gwarantuję dreszczyk emocji.

Książkę Kobieta w czerni możemy nazwać kryminałem, sensacją i thrillerem. Ma w sobie tajemnicze zaginięcia, tropienie przestępców, rozwiązywanie niewiadomych oraz dążenie do odkrycia prawdy. Jest to opowieść, która wciąga i angażuje czytelnika. Czytamy i próbujemy układać wszystkie elementy w całość. Pochłania nas życie zawodowe Jessici.

W tej historii nie znajdziemy zbyt wiele „prywaty”. Głównym przedmiotem tej serii jest postać pani detektyw  w pracy. Nie ma tu romansów, rozważań nad sensem życia i filozoficznych dysput. Dostajemy samo mięso i właśnie dlatego ta książka przypadła mi  tak do gustu. Ja daje 9/10 i z zapałem przeczytam dwie poprzednie części. Obiecuję, że zakończenie Was zaskoczy i wprawi w osłupienie, a zimny dreszcz przebiegnie Wam po plecach kilkakrotnie.

22 thoughts to “Kobieta w czerni Dragon”

  1. Ooo nie słyszałam wcześniej o tej książce, ani o tym wydawnictwie, chętnie zapoznam się z ofertą wydawnictwa jak i wcześniejszymi częściami tej książki.

  2. Nie czytalam żadnego tomu. Muszę to nadrobić. Bo jestem ciekawa wszystkich książkę.

  3. Nie słyszałam wcześniej o tej książce, ale chętnie bym po Twojej recenzji przeczytała 😉

  4. Skoro tak wysoko oceniasz tą mieszankę pokrewnych gatunków i tak ochoczo przeczytałaś też poprzednie części, to nie mam nic więcej do dodania niż, że zbankrutuję przez te kolejne książki, które przez Ciebie chcę sobie kupić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.