Mały konstruktor Alexander

Grajmy!

Mały konstruktor

Wydawnictwo Alexander

Mały konstruktor junior to zabawka odpowiednia dla dzieci już od 4 lat. Zdziwieni? A no tak! Zestawy już w 2018 roku zyskały tytuł Zabawki Roku i nadal cieszą się popularnością wśród dzieci. Jest to odpowiednik metalowego konstruktora, który był przeznaczony dla starszych dzieci. Czym różnią się obie zabawki? Dlaczego warto się nimi bawić? Przeczytajcie!

Mały konstruktor

Mały konstruktor to cała seria zabawek konstrukcyjnych, w których zadaniem dziecka jest skręcenie pojazdu z małych, metalowych części. Skręca się je prawdziwymi śrubkami za pomocą dołączonych kluczy. W zestawie znajdziemy również elementy z tworzywa takie jak siedzenia, koła, kierownicę.  Ta zabawa wymaga bardzo dużej precyzji, skupienia i cierpliwości. Zadanie nie należy do najłatwiejszych, ale też satysfakcja z ułożonych pojazdów j est ogromna. Dodatkowym atutem jest fakt, że gotowy model spokojnie może służyć do zabawy. Nie ma obawy, że jakaś mała część odpadnie czy zabawka się rozkręci. Każdy pojazd ma mocne koła, które będą potrafiły pokonać nie jedną przeszkodę.

Mały konstruktor Alexander
Mały konstruktor Alexander

Zestawy są bardzo różnorodne pod względem stopnia trudności i ilości części. Od najmniejszego zestawu liczącego 52 części po zestaw premium, który składa się z 1141 elementów i można z niego zbudować 10 różnych pojazdów. Ta zabawka idealnie sprawdzi się do zabaw wielopokoleniowych, gdzie współpraca dziecka z dorosłą osobą będzie wskazana.

Mały konstruktor junior

Mały konstruktor junior Alexander
Mały konstruktor junior Alexander

Mały konstruktor junior to odpowiedź na głosy ludzi z młodszymi dziećmi, które również chciałyby zabawić się w konstruktorów. Z elementów znajdujących się w zestawie należy skręcić pojazd. Jednak różnica jest zasadnicza  w wielkości elementów oraz materiału, z którego wykonano części. Ta drewniana wersja została bardzo dobrze przyjęta przez małych budowniczych, a na stronie jest już spora kolekcja zestawów do wyboru >>kliknij<<

Mały konstruktor junior Alexander
Mały konstruktor junior Alexander

Rekomendowany wiek bawiącego się to 4 lata z hasłem: „Mamo, tato skręcajmy razem!”. Zdecydowanie zgadzam się z tym zaleceniem. Leo  (4 lata) skręcał sam poszczególne części, jednak czasami musiałam pomóc mu w ostatecznym dokręceniu śrubki. Na stronie znajdziemy zestawy podstawowe, tańsze i mniejsze, z których można stworzyć jeden pojazd bazowy oraz zestawy większe 3w1, w których znajdziemy 3 instrukcje do 3 różnych pojazdów.

Mały konstruktor junior Alexander

W pudełku znajdziemy drewniane deseczki z dziurkami, kolorowe śrubki, łączniki z tworzywa  oraz 2 śrubokręty.

Po co dziecku taka zabawka?

 1. Jest to trening koncentracji, czytania instrukcji, analizy wzrokowej, wyobraźni przestrzennej oraz małej motoryki.
 2. To nie jest zabawka, którą raz skręcimy i musimy postawić na półce. To zabawka, którą możemy wielokrotnie skręcać i rozkręcać. Możemy się bawić zbudowanymi zestawami, tworzyć własne – ogranicza nas tylko wyobraźnia i określona ilość elementów.
 3. Są to zabawki ponadczasowe. Moda na zabawę nie minie wraz z nowym sezonem. Dopóki będziemy rozbudzać w dziecku ciekawość, kreatywność i chęć tworzenia to będzie zabawa trwała.

Dobrej zabawy!

24 thoughts to “Mały konstruktor Alexander”

  1. ja kiedyś widzialam do skrecania tego typu dinozaura.. ale bardzo kratywna zabawka dla dziecka

   1. Ja wręcz ostatnio patrzę przy okazji kupna zabawek właśnie pod kątem takiego wielopokoleniowego bawienia się, bo chyba nawet w przypadku zabawek robię się coraz bardziej zero waste.

  1. Takie klocki do konstruowania są rewelacyjne. Rozwijają u dziecka wyobraźnie jak i kreatywność.

 1. Mamy kilka zestawów od
  Alexandra. Jaś uwielbia składać klocki. Cjoc teraz ma fazę na zbudowanie statku..

 2. To są zabawki której budzą w dziecku wyobraźnię. Myślę że każe dziecko powinno mieć takie zabawki w domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.