Sprytne pszczółki od Tactic

Grajmy!

Sprytne pszczółki

Tactic

Sprytne pszczółki Tactic
Sprytne pszczółki Tactic

Sprytne pszczółki to nowość od wydawnictwa Tactic. Jest to gra dla najmłodszych graczy i spokojnie można określić ją mianem pierwszej gry dla Malucha. Rekomendowany wiek to 3+ jednak w mojej ocenie i 2 latek może świetnie się bawić.

Sprytne pszczółki – zasady gry

Sprytne pszczółki to gra stworzona z myślą o najmłodszych graczach, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z grami planszowymi. Jest to gra podczas, której dziecko poznaje kolory, kształty i ćwiczy koordynacje ręka – oko. Zadaniem gracza jest zebranie kwiatków w takiej kolejności jak na odsłoniętej karcie. Rundę zwycięża ten gracz, który na na samym spodzie zbieranych kwiatków ma kroplę miodu. Gracz  z robakiem na spodzie przegrywa rundę.

Sprytne pszczółki Tactic

Dodatkową atrakcją dla dzieci jest zasada, która na pewno spodoba się każdemu Maluchowi: kto pierwszy zbierze wszystkie karty musi głośno zabzyczeć jak najprawdziwsza pszczoła!

Kartę, która jest równocześnie punktem zdobywa gracz, który jako pierwszy pozbiera kwiaty, a na ostatnim z kwiatów odnajdzie symbol kropli miodu. Wygrywa osoba, która zbierze 5 kart.

Zawartość pudełka:

  • 3 plastikowe pszczółki;
  • 12 plastikowych kwiatków;
  • 33 karty kwiatków;
  • 4 naklejki z robakiem;
  • 8 naklejek z miodem.
Sprytne pszczółki Tactic
Sprytne pszczółki Tactic

Gra jest skomponowana idealnie pod małego użytkownika. Nie jest przeładowana, instrukcja jest prosta i krótka. Nawet 2 latek zrozumie zasady gry i będzie czerpał przyjemność z grania. Pudełko jest również skrojone na miarę swojej zawartości.

Zachwycające jest wykonanie gry. Elementy są duże, mają mocne kolory i są wygodne dla małych rączek. Pszczółki i kwiatki nie mają ostrych kantów, są idealnie gładkie, czyli są bezpieczne! Bardzo dobrze się ze sobą łączą i nie sprawiają żadnych technicznych problemów Maluchom. Urocze jest również pudełko i wklejka w łąkę, ozdobiona uśmiechniętymi pszczółkami i kolorowymi kwiatami.

Sprytne pszczółki Tactic
Robaczek czy miodek? Tactic

Korzyści z grania w Sprytne pszczółki

Sprytne pszczółki to gra, którą należy zakwalifikować do działu: nauka przez zabawę. Grając ćwiczymy kolory, klasyfikacje, odwzorowywanie, ale też koncentrację, spostrzegawczość, koordynację ręka – oko i małą motorykę. Gra jest na czas. Należy jak najszybciej spojrzeć na kartę z kolejnością zbierania kwiatków i odwzorować to za pomocą swojej pszczółki.

Gra wzbudza głośne wybuchy śmiechu, pobudza do działania i daje dziecku satysfakcje z prawidłowo wykonanego zadania.

Nie byłabym sobą gdybym nie wspomniała, że „bawić” możemy się na wiele sposobów. Kwiatki możemy układać w sekwencje, liczyć, utrwalać kolory. Możemy ćwiczyć spostrzegawczość. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

9 thoughts to “Sprytne pszczółki od Tactic”

  1. Moje dzieci do dziś lubią takie zabawy, choć są to już dumne uczennice. Tej gry jeszcze nie znam, ale wydaje się być idealna dla mojego młodszego od córek chrześniaka.

  2. Każda gra, która rozwija dziecko jest w moich oczach idealna. Sama nie raz kupowałam takie gry.

  3. Widzę u Was same ciekawe propozycje gier dla dzieci. Ta byłaby idealna dla mojego młodszego synka. Świetna jest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.