Puzzle – idealna sprawa na jesienne wieczory

Grajmy!

Puzzle premium

Puzzle to zabawka, którą najmilej wspominam z dzieciństwa. Zawsze mieliśmy sporo puzzli i z chęcią wybieraliśmy nowe obrazki. W obecnej sytuacji gdy większość czasu spędzamy w domu, we własnym towarzystwie warto znaleźć takie rozrywki, które umilą nam czas i sprawią, że odetniemy się choć na chwilę myślami od tego, co dzieje się na świecie.

Puzzle jako zabawka rozwijająca już od najmłodszych lat

Wiecie, że puzzle można układać już z Maluszkiem? U nas przygoda zaczęła się od książeczek z wyjmowanymi kształtami. Pierwszą taką książeczkę Tomek dostał w okolicach pierwszych urodzin. Godzinami potrafił wyciągać i dopasowywać odpowiednie kształty. Kombinował, główkował, co w przypadku tak małego dziecka było naprawdę ciekawym zjawiskiem do obserwowania.

Z wiekiem poziom trudności rósł. Były puzzle 2-3-4- elementowe. Najczęściej wybierane z ulubionymi postaciami z bajek. Jednak szybko jego apetyt na tyle wzrósł, że mogliśmy zacząć wybierać obrazki, które go bardziej absorbowały i przy okazji mnie jako rodzica.

Co daje układanie puzzli od najmłodszych lat?

Dziecko uczy się logicznego myślenia, kojarzenia i dopasowywania kształtów. Mała rączka musi wykonać sporo pracy by odpowiednio obrócić kształt, dołożyć czy włożyć w otwór pasujący element. Taka zabawa wymaga koncentracji i skupienia. Nie zawsze będzie tak, że wystarczy jeden rzut oka by wykonać zadanie. Czasami trzeba dłużej pogłówkować i wykazać się cierpliwością, a jak wiemy nie zawsze dzieciom z cierpliwością po drodze.

U nas miłość do puzzli została do dziś. Bardzo często urządzamy sobie „dni puzzlowe” gdzie zabawa polega na układaniu wszystkich puzzli po kolei jakie mamy. Wtedy wszystkie powierzchnie płaskie w domu mamy zajęte przez puzzle, które tworzą piękne, kolorowe dywany. Dzieciaki uwielbiają rywalizować kto szybciej ułoży obrazek. Oczywiście ilość elementów dostosowywana jest do możliwości każdego z „Trojaczków”.

Puzzle Premium miłość w czasach pandemii

Odkąd w marcu świat opanowała pandemia zaczęliśmy poszukiwać nowych wzorów do układania. Wtedy właśnie poznaliśmy sklep Puzzle Premium, w którym przepadliśmy. Nasza miłość rozpoczęła się od pięknych wzorów dla zaawansowanych puzzlomaniaków, czyli od wzorów Disney Kinkade. Przepadliśmy. Ja, bo układałam i było to doskonałym relaksem. Julianna, najmłodsza córka z pieczołowitością oglądała puzzle i wraz z Leośkiem segregowali puzzle kolorami. Natomiast Tomek był mistrzem wypełniania luk. Jeśli natrafiałam na jakiś fragment, który było trudno uzupełnić wtedy wkraczał do akcji Tomek ze swoim bystrym okiem. Koniecznie sprawdźcie jakie piękne są te obrazy, tak to są malowane obrazy. Mają piękne barwy i mnóstwo szczegółów, które Maluchy uwielbiały wyszukiwać i doszukiwać się postaci z innych bajek, bo i takie „żarciki” się zdarzały.

Nasze wybory:

Na stronie można znaleźć układanki bardzo różne pod kątem tematu, ilości puzzli, firmy, serii, wieku dziecka czy rodzaju puzzli. Uwagę moich dzieci przyciągnęły szczególnie puzzle zamknięte w walizce z obrazkami pochodzącymi z firmy Playmobil oraz z motywem zwierzęcym.

  • Puzzle zamknięte w walizce są świetnym pomysłem. Nie dość, że w środku kryją się 4 obrazki to walizkę samą w sobie dziecko może wykorzystać w zabawie lub nawet zapakować do niej swoje ulubione przedmioty. Każdy z obrazków zapakowany jest w osobny woreczek. W walizkach dostępne są w dwóch wariantach: dla młodszych 2×26 i 2×48  oraz wersja trudniejsza 2×60 i 2×100. Kliknij tutaj i zobacz wzory.
Puzzle w walizce Playmobil
Puzzle w walizce Playmobil
  • Puzzle z motywem zaczerpniętym z firmy Schleich, do których dołączone są figurki. Te zestawy są gratką dla wielbicieli i kolekcjonerów figurek z firmy Schleich.  Kliknij tutaj i zobacz wzory.

  • Sklep Puzzle Premium ma ogromną gamę propozycji dla miłośników zwierzaków. Tomek przepada na stronach planując, które by chciał mieć i które ułożyć. Ilość różnorakich kształtów, wersji kolorystycznych i ilości elementów jest zadziwiająca. Dla fanów zwierzaków to prawdziwa gratka, tylko spójrzcie! >>kliknij tutaj<<
  • Seria, która skradła moje serce i dzięki, której sklep zyskał dużą popularność były piękne puzzle z serii Disney autorstwa Thomas’a Kinkade. By zdobyć te pudełka należy urządzić sobie prawdziwe polowanie. Te wzory znikają w rekordowym tempie. Są to obrazy składające się z 1000 elementów. Jednak moim największym hitem w tej kolekcji jest wzór Bohaterowie bajek Disneya składający się z 2000 elementów. >>kliknij i poznaj te cudne wzory<<
Alicja w Krainie Czarów Puzzle Premium
Alicja w Krainie Czarów Puzzle Premium

Sklep Puzzle Premium rozwija się w bardzo dobrym tempie. Ciągle wprowadzane są nowe, wspaniałe wzory. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji rozbudzić w sobie miłości do układania puzzli lub chcielibyście zachęcić dzieci do rozwijania pasji, jaką mogą stać się puzzle to serdecznie zapraszam: wejdźcie na stronę sklepu. Oglądnijcie, spróbujcie, a zobaczycie, że jest to jak zdrowy nałóg. Układanie puzzli wycisza, zmusza mózg do oderwania się od codzienności, ćwiczy koncentrację i rozbudza poczucie estetyki. Powodzenia!

 

14 thoughts to “Puzzle – idealna sprawa na jesienne wieczory”

  1. Ja muszę przejrzeć jakie mamy puzzle, bo ostatnio rzadko jednak je układamy całą rodziną. Czas do tego wrócić, bo przecież wieczory coraz dłuższe, a dobrze być razem i offline.

  2. Ja jako dziecko uwielbiam puzzle potem jakość mi mania na to przeszła ale nieraz myślę że może do tego wróć,a to dobrze że dzieci lubią układać to rozwija ich pamięć

  3. To prawda. Idelana zabawa dla całej rodziny. Czemu nie. Moja córka niestety nie lubiala nigdy puzzli no ale ja i owszem.

    1. Może córka nie trafiła jeszcze na wzory, które by ją naprawdę zaciekawiły. Zawsze warto próbować, obecnie są tak różne puzzle, że jest w czym wybierać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.