Sprytne Bobry Tactic

Grajmy!

Sprytne Bobry

Wydawnictwo Tactic

Sprytne Bobry Tactic
Sprytne Bobry Tactic

Sprytne Bobry to druga już propozycja gry planszowej dla młodszych dzieci od wydawnictwa Tactic. Sugerowany wiek gracza to 3 lata, a czas rozgrywki około 15 minut. Gwarantuję, że każdy Maluch z szeroko otwartymi oczami przyskoczy do pudełka i z wielką chęcią pozna zaradnego Bobra.

Sprytne Bobry

Głównym bohaterem zabawy jest Bóbr Barry, który pomaga graczom zbudować tamę. Gra jest prosta, ale daje dużo radości z zabawy. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza zgromadzi 3 drzewa na swojej części planszy.  Wygrana zależy od trafu szczęścia – turlamy kostką i przesuwamy się na planszy o tyle pól ile wskazuje nam liczba oczek na kostce.

Zawartość pudełka:

  • plansza, którą gracze muszą złożyć z 4 części;
  • 12 drzew do samodzielnego złożenia;
  • drewniany bóbr Barry;
  • kostka do gry.

Przed rozpoczęciem rozgrywki każdy z graczy musi wybrać sobie jedną z 4 części planszy i poznać zwierzę, jakie ją symbolizuje. Do wyboru jest mrówka, pszczółka, pasikonik oraz biedronka. Na środku budujemy gęsty las układając drzewa z przyklejonymi od spodu symbolami zwierzątek.

Grę rozpoczyna najmłodszy gracz rzucając kostką. Po planszy poruszamy się sylwetką Bobra zgodnie z ilością wyrzuconych oczek. Jeśli gracz stanie na jabłku lub liściu może odkryć odpowiadające mu drzewo i sprawdzić czy pod spodem kryje się „jego zwierzątko”. Kamień oznacza koniec kolejki.

Sprytne Bobry to bardzo przyjemna gra dla najmłodszych. Gra jest solidnie wykonana pod względem jakości jak i efektu wizualnego. Jest bardzo ładnie zilustrowana, barwy są nasycone i zachwycają najmłodszych. Skłaniają do poznawania zwyczajów bobrów i życia lasu. Może mieć również charakter edukacyjny: dziecko poznaje jabłoń, klon i brzozę – dzięki charakterystycznym cechom tych drzew dziecko zapamiętuje jak poszczególne drzewa wyglądają.

Sprytne Bobry Tactic

Grając dziecko wykonuje proste rachunki. Musi policzyć o ile pól musi się przesunąć, by później przejść po planszy odpowiedni dystans. Maluch powinien zapamiętać, które pole przypisane jest do jakiego drzewa (powtórzenie kolorów) oraz zapamiętać gdzie zostało odłożone (pomysł zaczerpnięty z memory).  Jest to bardzo pomysłowa gra, która umili niejedno jesienne popołudnie, a dzięki szybkiej i dynamicznej rozgrywce nie znudzi się ani dzieciom ani dorosłym zbyt szybko. Polecamy!

 

8 thoughts to “Sprytne Bobry Tactic”

    1. Fajna gra. Sądzę, że każde dziecko nie nudziło by się podczas gry. Szkada, że moja córka jest duża. Ehh

  1. Świetna gra nie tylko dla entuzjastów zwierząt, ale także by uczyć zapamiętywania czy liczenia. Zawsze lubię takie sprytne połączenia, kiedy dziecko może się uczyć i bawić.

  2. Wspaniała propozycja! Myślę, że mój przedszkolak byłby z gry zadowolony. On lubi takie przestrzenne planszówki. Koniecznie muszę się postarać o nią dla nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.