Szukaj i znajdź Safari Tactic

Grajmy!

Szukaj i znajdź Safari

Wydawnictwo Tactic

Szukaj i znajdź Safari z wydawnictwa Tactic to gra, która łączy w sobie układanie puzzli, wyszukiwankę oraz zabawę figurkami zwierząt. Jeśli znudziły się Wam klasyczne planszówki, czyli chodzenie pionkiem po planszy to dzisiejsza propozycja na pewno Was zaskoczy!

Szukaj i znajdź Safari Tactic

Jest to gra, która zabiera nas w podróż po świecie zwierząt. Każde stworzenie zajmuje bardzo ważne miejsce w kręgu życia. Naszym zadaniem jest odkrycie ich w gąszczu roślin i zrobienie im pięknych zdjęć.

W skład gry wchodzi:
  • 12 dwustronnych części planszy;
  • 55 kart zwierząt;
  • 4 wodopoje;
  • 17 figurek zwierząt;
  • 5 żetonów fotograficznych.

Celem jest zgromadzenie 5 zwierząt przy wodopoju lub zdobycie 2 żetonów fotograficznych. Rozgrywka trwa średnio ok 20 minut. Sugerowany wiek graczy to 4 lata. Maksymalnie w rozgrywce może brać udział 4 graczy.

Nasza zabawa rozpoczyna się już na samym początku gdy to gracze ustalają jak będzie wyglądać plansza. Plansze budujemy z dużych, kolorowych puzzli, którą za każdym razem możemy zbudować inaczej. Dodatkowym atutem jest fakt, że w zależności którą stronę puzzli wybierzemy układamy trudniejszą lub łatwiejszą rozgrywkę. Safari bardziej zatłoczone oznacza większe trudności z odnalezieniem właściwych zwierzaków. Każdy z zawodników otrzymuje swój wodopój przy którym będzie zbierał figurki zwierzaków.

Szukaj i znajdź Safari Tactic
Szukaj i znajdź Safari Tactic

Podczas tej gry duży nacisk kładzie się na spostrzegawczość, refleks i koordynacje swoich ruchów. Tylko ten gracz może zdobyć figurkę zwierzaka, który oba palce położy na obrazkach równocześnie! Wyszukujemy symbole zwierząt oczami, a następnie jak najszybciej wskazujemy ukryte zwierzaki.

Dodatkową atrakcją gry są żetony fotograficzne. Dzięki nim można szybciej wygrać grę (wystarczą dwa by ograć przeciwników) – jednak by zdobyć aparat fotograficzny na obu kartach muszą znajdować się symbole aparatu. Zapytacie na jakich kartach? Skąd wiadomo jakich zwierzaków szukać? Już tłumaczę do gry dołączono 55 kart zwierzaków. Potasowane karty dzielimy na dwie talie i odkładamy w takim miejscu by każdy z graczy swobodnie mógł je dojrzeć. Pierwszy z graczy odwraca dwie wierzchnie karty (po jednej z każdej talii), przyglądamy się im i zaczynamy wielkie wyszukiwanie!

Szukaj i znajdź Safari Tactic
Szukaj i znajdź Safari Tactic

Gra jest szybka, spontaniczna i powoduje wiele emocji. Tutaj liczy się refleks i szybka reakcja. Przy okazji możemy porozmawiać o zwierzakach, które żyją na safari. Możemy poznać ich zwyczaje oraz wykorzystać figurki do najzwyklejszej zabawy narracyjnej,  która cieszy większość dzieci.

Życzymy dobrej zabawy!

 

12 thoughts to “Szukaj i znajdź Safari Tactic”

  1. Pobudzanie refleksu u dzieci super sprawa. Takie gry są idealne. Bardzo lubialam grać z moim dzieckiem w przeróżne gry.

  2. Bardzo ciekawa gra i puzzle dla dzieci, szczególnie tych młodszych. Moje mają do dziś miłość dla zwierząt, więc pewnie namówią mnie na taką całkiem niedługo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.