W paszczy lwa Melisa Bel

Melisa Bel

W paszczy lwa

Cykl Matka też czyta

W paszczy lwa Melisa Bel
W paszczy lwa Melisa Bel

W paszczy lwa to historia, której mi trzeba było. Brakowało mi takiej książki. Jest to romans osadzony w czasach, które mnie fascynują, o których uwielbiam czytać. Jest to opowieść, która relaksuje i rozśmiesza, czyli na obecne czasy jest to historia idealna by się odciąć, mieć chwilę zapomnienia i się zrelaksować.

W paszczy lwa Melisa Bel

W paszczy lwa to drugi tom serii Niepokorni. Jest to romans historyczny, który porywa nas w jednej chwili do świata zasad, ustalonych norm zachowania i pięknych klasycznych strojów. Catherine to dziewczyna  z dobrego domu. Z odpowiednim posagiem i matką, która ma wielkie aspiracje by „dobrze wydać córki za mąż”. Nasza bohaterka odbiega od ówczesnego klasycznego kanonu piękna. Nie jest eteryczna i delikatna. Jest młodą kobietą o bujnych kształtach, które przyprawiają mężczyzn o zawroty głowy. Dodatkowo jej cechą charakterystyczną jest wyjątkowa zdolność do pakowania się w kłopoty.

„Krępowało ją bycie na świeczniku i choć próbowała prezentować się możliwie najkorzystniej, to jednak nie ona była brylantem czystej wody, lecz Helen. Cat wolała wtopić się w tłum i nie zwracać na siebie uwagi.”

Wychowywana w cieniu olśniewającej siostry jest pełna kompleksów i braku wiary w swoje walory. Jak każda dziewczyna z dobrego domu marzy o mężu. Niespodziewanie jest świadkiem wypadku, gdzie bardzo przystojny mężczyzna ratuje poszkodowanego psa. Jest to oficer lord Nicolas Devon – lew salonowy rozchwytywany przez damy. Od tego czasu staje się on obsesją dziewczyny. Postanawia za wszelką cenę zdobyć jego serce.

Catherine jest wyjątkową jak na ówczesne czasy dziewczyną. Z jednej strony bardzo nieśmiała i zawstydzona swoją aparycją, a  z drugiej bardzo zdeterminowana by osiągnąć zamierzony cel. Przełomem w jej życiu jest krępująca sytuacja, w którą wplątuje się na balu. To wtedy dziewczyna postanawia poznać tajniki uwodzenia mężczyzn oraz wzmocnić wiarę w siebie. Od tego czasu sytuacja rozwija się w takim tempie, że książki nie da się odłożyć. „Niestety” jest to książka z serii  tych, które porywają nas do swojego świata i nie możemy przestać póki nie doczytamy do ostatniej strony.

„Catherine przełknęła ślinę. Ten człowiek ją jednocześnie denerwował i podniecał. Niebezpieczna mieszanka.”

Melisa Bel wykreowała świat do którego wchodzimy i nie mamy potrzeby z niego wychodzić. Cechy charakterystyczne tej powieści to: niezwykle plastyczne opisy, ciekawe dialogi, śmieszne sytuacje i żarty oraz elektryzujące sceny intymne, które wywołują rumieniec na twarzy.

Cały klimat książki utrzymany jest w bardzo dobrym stylu. Jest to powieść z odpowiednią dozą słodyczy oraz pikanterii. Cat  i Devon są świetnie stworzonymi postaciami. Niby skrajne charaktery a tak świetnie się uzupełniające. Każda kobieta marzy o takim silnym, zdecydowanym i szanującym kobietę mężczyźnie. Każdy mężczyzna chciałby by kobieta z taką wytrwałością o niego walczyła.

Melisa Bel przemyciła w powieści jeden gorzki wątek, który mimochodem przewija się przez całą historię. Widmo poprzednich pokoleń, które czasami wisi nad nami i rzutuje na decyzje, które podejmujemy. Nie jest to wątek mocno wybijający się, ale jednak determinuje wybory bohatera.

„Nicolas poczuł, jakby cały świat w jednym momencie zwalił mu się na głowę. Czasem wyobrażał sobie, jak to jest usłyszeć takie wyznanie. (…) Wyznanie Cat było dla niego czymś…nowym, zupełnie nieznanym. Przerażającym.”

Książkę polecam z całego serca. Jest to opowieść, która zajmie Wasze myśli, rozbawi, pocieszy i sprawi wiele przyjemności. Zdecydowanie warto poświęcić swoją uwagę autorce, a przy okazji kupując książki na jej autorskiej stronie >>klik<< można zaopatrzyć się w dedykowane zakładki, kubki, a nawet otulacze do książek.

11 thoughts to “W paszczy lwa Melisa Bel”

  1. Już bardzo dawno nie się bałam po romans historyczny. Może już czas wrócić po tylu latach do tego gatunku. Zaciekawiła mnie tą serią. Z przyjemnością ją poznam.

  2. powiem Ci ze ksiazka mnie bardzo zaciekawiła. Muszę po nią sięgnąć w wolnej chwili. Bo to coś dla mnie.

  3. Bardzo lubię, jak opisy wciągają mnie w świat, a nie znudzą. Spodziewam się więc sporo po tej książce i z chęcią sama sprawdzę, czy moje założenia, że będzie dobra, się sprawdzą.

  4. Już od pewnego czasu myślałem o tej książce, twoją recenzja jeszcze bardziej mnie zachęca pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.