321 intrygujących faktów o zwierzętach Nasza Księgarnia

Mathilda Masters

321 intrygujących faktów o zwierzętach

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

321 intrygujących faktów o zwierzętach to niesamowita encyklopedia wiedzy. Wiedzy specyficznej, ponieważ w większości przypadków nawet nie przyszłoby nam do głowy by takie pytanie zadać. Gdzie żyją kanarki morskie? Który kot ma najwięcej imion? Które zwierzę zastąpi kosiarkę? Ciekawi?

Mathilda Masters jest podróżniczką i odkrywcą. Zwiedza odległe zakątki by zdobywać wiedzę, którą przekazuje dalej. Do tej pory mieliśmy przyjemność czytać jej dwie książki: 101 obrzydliwych faktów oraz 321 superciekawych faktów, które trzeba poznać zanim się skończy 13 lat >>kliknij jeśli chcesz przeczytać recenzję<<.

Książka jest pięknie, solidnie wydana. Spokojnie można zaliczyć ją do książek „cegieł”, które czyta się długo zdobywając bardzo dużo interesujących informacji. Twarda oprawa oraz grube stronice przywołują na myśl dawne, tajemne księgi pełne najbardziej skrytej wiedzy. Zdecydowanie są to świetne pozycje sprawdzające się w roli prezentu. Nawet osoba, która nie interesuje się światem zwierząt odkryje tutaj sporo ciekawostek.

Książka podzielona jest na 16 rozdziałów, gdzie każdy porusza inną sferę życia. Poznajemy najinteligentniejsze zwierzaki, ich maniery, sposoby porozumiewania się, to gdzie mieszkają czy sposoby na okazywanie sobie miłości. Każde z zagadnień jest solidnie opisane, poparte naukowymi dowodami i badaniami. Wiedza zawarta w książce jest na tyle intrygująca, że budzi naturalną chęć pogłębiania wiedzy i wyszukiwania kolejnych ciekawostek. Autorka nie boi się „trudnych” tematów. Bez skrępowania pisze o wydalaniu, rozmnażaniu i innych być może krępujących sytuacjach.

Louize Perdieus to ilustratorka, którą możemy rozpoznać po warsztacie. Jej ilustracje są specyficzne, oddające wszystkie potrzebne szczegóły, ale dla młodszych mogą być niewystarczające i konieczne może się stać wyszukanie bardziej szczegółowych i  kolorowych wizerunków zwierzaków.

Kto wie po czym można rozpoznać lidera koczkodanów? Jaka jest hierarchia wśród mrówek? Czy ryby potrafią pływać do tyłu? Do czego można wykorzystać kupę słonia?

Na te i masę innych pytań odpowiedzi znajdziecie właśnie w tej książce. A co najbardziej zaskakujące to przeczytacie tu o rzeczach, które nawet nie przyszłyby Wam do głowy!

14 thoughts to “321 intrygujących faktów o zwierzętach Nasza Księgarnia”

  1. Na razie takie książki nie zwracają mojej uwagi, ale jak dzieci z mojego otoczenia będą w odpowiednim wieku, pewnie bliżej się im przyjrzę 🙂

  2. Dzięki! Tytuł sobie zapisałam, kupię dziecku ją na święta. Bo ostatnio, coraz bardziej go interesują zwierzaki i wszelkie ich dziwne przyzwyczajenie. A szczególnie pingwiny i małpy.

  3. Z pewnością zamówię ja dla nas . Jaś napisał o nie w liście do Mikolaja. Uwielbiamy książki o przyrodzie i zwierzętach.

  4. Mam tą książeczkę i moje dziewczynki są nią zachwycone. A nawet syn podczytuje czasami i wynajduje największe brzydactwa, czytając mi akurat wtedy, jak coś jem 😉

  5. Super sa takie książki. Można z nich się dowiedzieć bardzo dużo o zwierzętach. Sama z checią poczytałabym ją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.