Najpiękniejsze książki o zwierzętach od Nasza Księgarnia

Trojaczki czytają

Najpiękniejsze książki o zwierzętach

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Książki o zwierzętach to u nas towar najwyższej wagi. Każda, która wpadnie w oko Tomkowi jest pożądana, ale niektóre szybko przeczyta i odrzuci w kąt, a niektóre zostają z nim na dłużej i czyta wielokrotnie. Tak właśnie jest z książkami, które dziś chcę pokazać. Są to nowości z ostatnich kilku tygodni z wydawnictwa Nasza Księgarnia. Dzięki temu, że piszę o nich dopiero teraz mogę zapewnić, że cieszą dzieci bardzo długo.

3 książki, które ostatnio skradły Tomka serce

Te 3 książki to lektury, które zwróciły na siebie uwagę każdego z domowników. Każdy z nas z zaciekawieniem usiadł do przeglądania i tak utknął dopóki nie skończył czytać.

Rok w górach

Pierwsza z nich to propozycja dla najmłodszych odbiorców, czyli Rok w górach autorstwa Małgosi Piątkowskiej. Jest to piękny picture book, który będzie rewelacyjną okazją do rozwijania słownictwa, pobudzania wyobraźni i zdobywania wiedzy przy okazji oglądania 12 rozkładówek pełnych szczegółów.

Rok w górach opowiada o zmianach jakie zachodzą na różnych piętrach pasm górskich przez kolejne miesiące roku. Autorka uwzględniła wszystkie piętra górskie: pogórze, regle, turnie i hale. Każda rozkładówka przedstawia całe bogactwo flory i fauny. Podczas wędrówki górskiej towarzyszy nam Hania, dziewczynka z gór, która „oprowadza” nas po okolicy oraz leśny duszek, który jak sam o sobie mówi czasem pomaga a czasem psoci.

Oprócz pięknie ilustrowanych dwunastu rozkładówek autorka umieściła dwie dodatkowe na których zamieściła opis wszystkich bohaterów książki i na końcu zabawę w wyszukiwanie różnic.

Dzieci oglądając Rok w górach poznają popularne zwierzaki jak i te mniej znane. Salamandra plamista, orzeł przedni czy gronostaj to raczej popularne stworzenia, ale czy wszystkie dzieci znają ptaszka, który się nazywa pluszcz albo nornika śnieżnego?

Rok w  górach należy do serii książek, które już dobrze znamy. Mamy „Rok w lesie”, „Rok w przedszkolu”, „Rok na placu budowy” – >>kliknij<< i zobacz wszystkie.

Są to książki, które idealnie nadają się dla najmłodszych już czytelników. Książki można oglądać z Maluszkami opowiadając o tym, co widzimy na obrazku, wyszukiwać różnic pomiędzy poszczególnymi rozkładówkami, omawiając zmiany, które zachodzą. Taka zabawa świetnie rozwija słownictwo, wyobraźnię i otworzy oczy na świat, bo po takiej sesji każdy spacer będzie inspirował do wyszukiwania podobieństw w naszej okolicy. U nas to seria, która zajmowała Julkę gdy miała trochę ponad rok i obecnie nadal Tomka, który ma już ponad 7 lat.

ps. Tomek prosił by przekazać, że świetnie też nadaje się do odrysowywania i inspiruje do tworzenia własnych pięknych krajobrazów.

Co budują zwierzęta?

Co budują zwierzęta? naszej ukochanej autorki Emilii Dziubak to wspaniała książka, która wydaniem, ilustracjami, opisami i pomysłem zachwyca każdego. Każda z wydanych książek pani Emilii Dziubak staje się naszą ulubioną i gwarantuję, że ten styl przypadnie do gustu większości potencjalnych czytelników.

Co budują zwierzęta? to wielka (formatowo i treściowo) książka o zwyczajach zwierząt. Jest to 25 rozdziałów, w których autorka omawia mistrzów architektury, projektantów, inżynierów, konstruktorów i budowniczych ze świata zwierząt. Poznajemy domy i budowle naziemne, podziemne, nadziemne, domy na wodzie, pod wodą, domy i budowle przenośne, domy jednorodzinne i kawalerki oraz całe osiedla i domy tymczasowe.

Autorka opisuje materiały z których zwierzęta budują swoje domy. Dowiadujemy się na przykład, że nie tylko drzewa czy skały i liście mogą być składnikami budowlanymi, ale też ślina, przedmioty pozostawione przez człowieka czy mchy i porosty.

Bogactwo życia zwierząt jest powszechnie znane, ale dopiero wgłębiając się w czytanie takich książek odkrywamy jak ciekawy świat „dzieje się” równolegle z nami. Jaką mądrością i sprytem wykazują się ptaki i owady by stworzyć sobie bezpieczne schronienie.

Dzieciaki z wielkim zaangażowaniem oglądają wszystkie ilustracje i poznają przedziwne stworzenia, o których autorka pisze. Kto z was zna skałotocza? lub łódkonoga? Zaletą książki są przekroje domów zwierząt. Gniazdo os, czy korytarze zbudowane przez krety i mrówki są niezwykle interesujące. Ludzie, nawet Ci najmłodsi charakteryzują się ciekawością, a dzięki Emilii Dziubak możemy wściubić nos w niedostępne normalnie dla człowieka rejony.

Książka nie jest przeładowana treścią, ale niech Was to nie zmyli. Tekstu na pierwszy rzut oka nie wydaje się bardzo dużo, na pierwszy plan wychodzą piękne ilustracje, ale gdy zaczniemy czytać to dowiadujemy się wielu ciekawostek i nagle nie zdając sobie sprawy czytamy wiele zdań, które są przepełnione konkretną wiedzą.

Zdecydowanie jest to piękny album, który idealnie nadaje się na prezent dla każdego młodego czytelnika.

Dzika książka o dzikach i ich kuzynach

Dzika książka o dzikach i ich kuzynach to zabawna opowieść o naszych bliskich znajomych, czyli dzikach. Dziki to zwierzaki, które żyją w pobliżu siedlisk ludzkich i jeśli mieszkacie w spokojnej okolicy, blisko lasu to pewnie nieraz już dziki widzieliście w naturalnym środowisku. Jola Richter – Magnuszewska rozpoczyna swoją opowieść dwadzieścia milionów lat temu, czyli w okresie zwanym neogenem. Naukowcy twierdzą, że entelodonty to prapradziadkowie dzisiejszego dzika.

Z książki dowiemy się naprawdę wszystkiego! Autorka porusza każdy temat. Przeczytamy o hierarchii w rodzinie dzików, poznamy ich anatomię, zwyczaje, a nawet dziki język, który cieszy się bardzo dużą popularnością u dzieci po takiej lekturze. W związku z wielką miłością Tomka do zwierząt z jego dużym zainteresowaniem spotkała się rozkładówka z mapą świata, na której możemy poznać krewnych dzików z całego świata.

Książka jest zaskakująca i zachwycająca. Kto by pomyślał, że o dzikach można napisać tyle ciekawych faktów? W książce jest sporo tekstu, ale jest tak sformułowany, że nie mamy poczucia przesytu. Każde kolejne zdanie czytamy z większą ciekawością, a dzieci same proszą o więcej. Dodatkowym atutem jest wykonanie. Dzika książka o dzikach i ich kuzynach jest ogromnym kolażem. Każda rozkładówka sprawia wrażenie wycinanek przyklejonych przez dzieci. W niektórych miejscach odnosimy wrażenie minimalnego efektu 3d. Dzieciaki z zafascynowaniem dotykają ilustracji, sprawdzają czy te wszystkie strony są na pewno płaskie i gładkie.

Jednak na czytaniu się nie kończy. Ta pozycja to też skarbnica żartów i zagadek. Dziki mówią do siebie i do czytelników. Wykorzystano również konwencję komiksu. Oglądanie i czytanie nie ma końca.

 

Jak oceniacie dzisiejsze propozycje?

Czy któraś z zaproponowanych książek szczególnie Was zainteresowała?

14 thoughts to “Najpiękniejsze książki o zwierzętach od Nasza Księgarnia”

  1. Pierwsza książeczka najbardziej mi się podoba pod względem obrazków. Moje dzieci chętnie oglądają książeczki ze zwierzętami.

  2. Ilustracje bardzo mi się podobaja, myślę że są to pozycje idealne pod choinkę. Sama z checią przeczytalabym je.

  3. Dziki muszą być na półce mojej najmłodszej córki. Ona kocha świnki i dziki na tyle mocno, że zamierza nawet zostać hodowcą! Ma w domu wszystko co z nimi związane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.