Psi wyścig Kapitan Nauka

Grajmy!

Psi wyścig

Kapitan Nauka

Psi wyścig Kapitan Nauka
Psi wyścig Kapitan Nauka

Psi wyścig to gra edukacyjna, w której dzieciaki poznają kolory i kształty. Wdrażanie dzieci w zagadnienia matematyczne dobrze rozpocząć już bardzo wcześnie, dlatego każda gra, która zaznajamia dzieci z podstawowymi pojęciami jest na miarę złota. Zwłaszcza w tym momencie gdy nikt nie traktuje tego w kategoriach „nudnej nauki”, a przyjemnej zabawy.

Psi wyścig – gra edukacyjna

Psi wyścig to prosta gra dla najmłodszych przedszkolaków. Zadaniem graczy jest jak najszybsze pokonanie trasy wyścigu. Naszymi pionkami są psy. Każda figurka to pies innej rasy, więc i to może być walorem edukacyjnym oraz wstępem do rozszerzenia wiedzy np na temat ras psów czy ich zwyczajów.

W pudełku znajdziemy:

 • 4 psy;
 • 6 kości z kolorami;
 • 4 kości z kształtami;
 • 12 pasków do układania trasy;
 • instrukcja.

Jest to wyścig. Kto pierwszy dotrze do mety ten wygrywa. Nic prostszego, prawda? Ale, ale…nie rzucamy kostką, a KOŚĆMI! To już atrakcja dla Maluchów, prawda? Do dyspozycji mamy 6 kości w różnych kolorach, więc musimy zacząć przygodę od przypomnienia/powtórzenia z dzieckiem kolorów. Po planszy poruszamy się przechodząc po kolorowych śladach psich łap.

Instrukcja proponuje dwie możliwości rozgrywki:

I. Zasada jest prosta. Rzucamy kośćmi. Spośród kości, które wypadną kolorem do góry wybieramy ten kolor, który zapewni nam przeskoczenie jak największej ilości pól. Kto pierwszy dotrze do mety ten wygrywa.

II. W drugiej rozgrywce odwracamy plansze na stronę z budami i kolorowymi kształtami. W tej opcji każdy z graczy ma swój kolor i porusza się po swoim torze pionowo do góry. W tej rozgrywce rzucamy kośćmi w kolorach graczy oraz 4 kośćmi z kształtami. Zasada poruszania się jest podobna jak w  grze w kolory. Kolor wyrzuconych kości wskazuje gracza, który się ma prawo poruszać, natomiast kości z kształtami wskazują jak daleko gracze mogą przesunąć swoje pieski.

Rozgrywki trwają ok 10 minut, więc jest to szybka runda, która się nie nudzi. Jest dynamicznie i zabawnie. Gra przewidziana jest dla 2 – 4 graczy w  wieku 3 – 7 lat, choć uważam, że dla 7-latka, którego mam  w domu gra już jest troszkę za nudna. Natomiast dla 3-letniej córki jest idealna!

Zalety grania w Psi wyścig:

 • dziecko poznaje/utrwala kolory;
 • dziecko poznaje/utrwala kształty;
 • ćwiczy koncentrację;
 • ćwiczy spostrzeganie wzrokowe;
 • ćwiczy koordynację ręka – oko;
 • ćwiczy spostrzegawczość.

Kto gra z nami?

 

 

24 thoughts to “Psi wyścig Kapitan Nauka”

 1. Dzięki za polecenie gry, takiej właśnie szukałam dla mojej chrześnicy 🙂

 2. Wszelkie gry edukacyjne i planszówki uważam za bardzo dobre zakupy, czy prezenty dla dzieci.
  Bawią , uczą , rozwijają.
  Świetna i sympatyczna gra dla miłośników psów i nie tylko.
  Pozdrawiam 🙂

 3. Kapitan Nauka wypuścił ostatnio wiele ciekawych nowości. Tej nie znałam, ale bardzo mi się podoba. Myślę, że mój starszy synek chętnie zagrałby w tę grę. Może sprawimy mu na Mikołaja… 🙂

 4. Jeśli gra przeznaczona jest dla przedszkolaków ważne by się nie dłużyła, krótkie dynamiczne rozgrywki sprawiają więcej radości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.