Dobranocki na Gwiazdkę Nasza Księgarnia

Trojaczki czytają

Dobranocki na Gwiazdkę

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dobranocki na gwiazdkę Nasza Księgarnia
Dobranocki na gwiazdkę Nasza Księgarnia

Dobranocki na gwiazdkę to wydany w 2018 roku zbiór historii związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Jest to wspaniały prezent dla wszystkich dzieci przygotowany przez znakomitych polskich autorów, który warto mieć w domu i czytać z dzieckiem przed snem.

Dobranocki na gwiazdkę to kawał dobrej literatury dla najmłodszych. Wydawnictwo oznaczyło ją jako odpowiednią dla dzieci w wieku od 6 – 10 lat jednak z własnego podwórka wiem, że 3-latek i 4-latek również z zapartym tchem słuchają, analizują oraz chcą rozmawiać  na tematy poruszane w bajce.

Grono autorów jest naprawdę zacne. Spójrzcie sami: Grażyna Bąkiewicz, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Zofia Beszczyńska, Manuela Gretkowska, Roksana Jędrzejewska – Wróbel, Barbara Kosmowska, Beata Ostrowicka, Zofia Stanecka, Małgorzata Strękowska – Zaremba i Agnieszka Tyszka.

Dobranocki na gwiazdkę Nasza Księgarnia
Dobranocki na gwiazdkę Nasza Księgarnia

Święta budzą bardzo wiele emocji. Jest to oczekiwanie na prezenty, wypatrywanie pierwszej gwiazdki, spędzanie czasu z bliskimi oraz celebrowanie czasu wolnego. Każda rodzina ma inny sposób spędzania świątecznych dni oraz kieruje się innymi tradycjami. Opowiadania, które czytamy charakteryzują się różnorodnością. Każde z nich pokazuje trochę inne podejście. Czytając wzruszamy się i myślimy o naszych świętach. Kto z Was zastanawiał się czy Mikołaj dostaje prezenty. Jak przywołać świąteczny klimat gdy jednego z rodziców zatrzymała praca z dala od domu. Dlaczego talerz dla niespodziewanego gościa warto mieć  w gotowości.

U nas numerem jeden jest historia porwanego Mikołaja. Mikołaja, który robi najpyszniejsze naleśniki o smaku cynamonowym. Czytaliśmy już kilkakrotnie i czuję, że tej zimy przeczytam to jeszcze kilkadziesiąt razy.

Dobranocki na gwiazdkę Nasza Księgarnia
Dobranocki na gwiazdkę Nasza Księgarnia

Książka jest pięknie wydana. Twarda oprawa, gruby papier oraz urocze, klimatyczne ilustracje wykonane przez Ewę Beniak – Haremską przywołują na myśl cudowne, odległe zimy, gdzie śniegu było pod dostatkiem. To nie są cukierkowe, wymuskane obrazki, a oddające klimat małe dzieła sztuki.

Dobranocki na gwiazdkę Nasza Księgarnia

Zdecydowanie polecam.

Będziecie zachwyceni. Wy dorośli i Wasze dzieciaki!

17 thoughts to “Dobranocki na Gwiazdkę Nasza Księgarnia”

  1. Mamy tę książkę,jest pięknie ilustrowana i bogata w bardzo mądre świąteczne treści. Szczególnie urzekła nas historia porwanego Mikołaja,który smażył naleśniki dla rozbójników 🙂

  2. Podoba mi się ta książeczka jako pomysł na bożonarodzeniowy prezent dla moich dzieci. Jeszcze muszę znaleźć tylko drugą dla jednej z córek i mam całkiem fajną niespodziankę.

  3. To jest wspaniała książka. Mamy tę pozycję i jestem nią zachwycona. Będziemy do niej często wracać przed każdymi świętami.

  4. Fajna ksiazka, naprawdę z checią sama bym przeczytala ją, takie ksiazki to naprawdę duży skarb.

  5. Rewelacja, na pewno by się ta książeczka spisała u nas podczas wieczornych rytuałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.