Pucio do tulenia? Nasza Księgarnia

Trojaczki czytają

Pucio do tulenia

Pucio co słychać

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Pucio to postać stworzona przez Martę Galewską – Kustre. Chyba nie ma dziecka i rodzica, który by nie znał tego sympatycznego chłopca. Jest to mała osóbka, która powstała by pomagać dzieciom w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy. Tym razem wydawnictwo Nasza Księgarnia zaproponowała przytulankę oraz puzzle. Zestaw idealny dla każdego Malucha.

Pucio do tulenia

Każdy z nas wie jak dzieciaki kochają maskotki. Maskotki służą do przytulania, ale też do zabaw narracyjnych, do kształtowania w dzieciach empatii i opiekuńczości. Z myślą o tym Wydawnictwo Nasza Księgarnia stworzyło maskotkę Pucia, który z chęcią poczyta z Maluchami ulubione bajki, a przy okazji zmotywuje do nauki nowych słów.

Pucio do tulenia to kolejny element sporej już rodziny Pucia. Będzie to idealny prezent dla Maluszka, z którym będziemy zaczynać przygodę z książeczkami. Maskotki cieszą dzieci, a co dopiero jeśli jest to postać z ulubionych bajek?

Maskotka wykonana jest z bezpiecznych materiałów i dostosowana do użytkowania przez dzieciaki. Ma 18 cm wysokości, więc jest bardzo zgrabny i wygodny do noszenia w małych rączkach. Sprawdzi się jako towarzysz do czytania, jako marionetka, czy jako towarzysz podczas zabaw, spacerów, a nawet jako przytulanka do snu. Dzięki zgrabnym wymiarom dziecko może zabrać go wszędzie gdzie zechce.

Pucio co słychać?

Pucio co słychać to nowe puzzle dla dzieci od 2 roku życia. Jest to układanka składająca się z 12 elementów. Gotowy obrazek ma wymiar 57,5cm na 38,7cm.

Ułożony obrazek to dopiero połowa planu na dobrą zabawę. Główną atrakcją jest oglądanie wszystkich szczegółów, a uwierzcie mi, że jest co oglądać. Ilustracja pełna jest leśnych zwierzaków i ich odgłosów. Pucio i jego siostra wybrali się na spacer by posłuchać odgłosów natury. Ptaszki ćwierkają, liście szeleszczą, a dzięcioł stuka w drzewo. Rodzeństwo nie może wyjść z podziwu i z zapartym tchem nasłuchują co dzieje się wokół nich.

Puzzle zachęcają do poznawania wyrażeń dźwiękonaśladowczych, opisywania obrazków oraz do tworzenia pierwszych opowieści. Uważam, że będą świetną atrakcją dla Malucha, który rozpoczyna przygodę z puzzlami. Elementy są bardzo duże o nietypowych kształtach przez co zmusza dziecko do skupienia uwagi, koncentracji i skojarzenia kształtów i obrazków do całości.

Dobrej zabawy!

 

8 thoughts to “Pucio do tulenia? Nasza Księgarnia”

  1. Ale ciekawe zabawki , powiem szczerze że nie znam tej rodzinki. Super są takie nowości dla dzieci.

  2. Pucio był z nami całą terapię logopedyczną, więc z sentymentem pamiętam jego przygody. Teraz bawi się książeczkami z nim córka znajomej. Podsunę jej pomysł na prezent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.