Pójdziesz ze mną? Oficynka

Konrad Reznowicz

Pójdziesz ze mną?

Wydawnictwo Oficynka

Pójdziesz ze mną? Oficynka
Pójdziesz ze mną? Oficynka

Pójdziesz ze mną? to specyficzna książka, która nie przypadnie do gustu większości odbiorców. Główny bohater to młody zagubiony mężczyzna, która szuka swojej dorosłej drogi. Ciekawostką jest fakt, że bohater książki nosi to samo imię i nazwisko, co pseudonim autora.

Pójdziesz za mną? to książka pełna wulgaryzmów, scen erotycznych i opisów wewnętrznych przeżyć bohatera. 22-letni chłopak, student szuka swojego życiowego powołania. Poziom swojego szczęścia mierzy miarą kobiet, z którymi zdołał być. Relacje jakie tworzy z kobietami opierają się tylko na czysto fizycznym aspekcie. Ważne jest by „zaliczyć”. Nie szuka głębokiej, czystej relacji – jego interesuje tylko seks i osiągnięcie satysfakcji.

Na swojej drodze spotyka Natalię, młodą dziewczynę, która zawładnęła jego ciałem i umysłem. Para mieszka ze sobą, korzysta z uciech zaspakajając swoje potrzeby seksualne. Wydaje się, że tworzą bardzo udaną parę, aż do momentu gdy odkrywamy, że Natalia zaczyna nałogowo pić. Niestety gorący romans kończy się wypadkiem i śmiercią kobiety. To zdarzenie powoduje rozłam w życiu Konrada. Chłopak traci grunt pod nogami i stacza się coraz bardziej. Śmierć „ukochanej” doprowadza Konrada do obsesji. Widuje ją, rozmawia z nią, co więcej sam chce popełnić samobójstwo.

„Obudziłem się w szpitalu. Obok łóżka stali rodzice, płacząca mama i tata, który wyglądał jak kłębek nerwów. Nie wiedziałem, co się dzieje i dlaczego jestem w szpitalu. Jeszcze przed chwilą dupczyłem Natalię, a teraz leżę, niemalże przykuty do łóżka. Podłączyli mnie do jakiś rurek, kabelków i innych sprzętów. Czułem się jak gówno.”

Trudna książka o trudach dorastania

W moim odczuciu bohater tej opowieści jest bardzo niedojrzałym, młodym chłopakiem, który nie ma pojęcia jak cieszyć się życiem. Jego jedynym i dającym satysfakcję doświadczeniem jest akt seksualny. Dobrze zapowiadającą się karierę dziennikarza muzycznego  potrafi poświęcić dla kilku chwil uniesienia z żoną szefa. Nie ma dla niego świętości. Liczy się tylko potrzeba „zaliczenia”.

Nie jest to książka dla koneserów języka polskiego ani dla wielbicieli literatury pięknej. Gdyby wyrzucić opisy seksualnych podbojów, opisy masturbacji oraz wykreślić przekleństwa niewiele by z tej historii zostało. Nie zaliczyłabym też tej powieści do erotyków. Dobry erotyk powinien trzymać pewien poziom, a opisy erotycznych spotkań kochanków wbrew pozorom nie są łatwą sceną do opisania. Autor musi wyróżniać się umiejętnością tworzenia opisów, które oddadzą emocje chwili i będą kipiały namiętnością. Tutaj tego zabrakło. Raczej są opisem przedmiotowego traktowania kobiet oraz zwierzęcej potrzeby zaspokojenia swoich potrzeb.

Pójdziesz ze mną? to książka o chłopaku, który ma problem z odnalezieniem własnej tożsamości. Nieszczęśliwy młody człowiek, który za wszelką cenę chce odnaleźć miłość, która nie przychodzi. Dająca do myślenia lektura o czasach w których żyjemy.

 

3 thoughts to “Pójdziesz ze mną? Oficynka”

  1. Mnie ta pozycja bardzo zaciekawiła. Od czasu do czasu lubię sięgać po książki, które może nie są zbyt wartościowe, ale pokazują świat od tej bardziej wulgarnej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.