W kółko Alexander

Grajmy!

W kółko

Wydawnictwo Alexander

W kółko Alexander
W kółko Alexander

W kółko to zaskakująco prosta gra dla najmłodszych dzieciaków. Na pierwszy rzut oka nic specjalnego: kółka, duża ilość kółek, ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach.  Koniecznie zajrzyjcie dalej i poznajcie GENIALNE kółka, czyli grę edukacyjną autorstwa Superniani Doroty Zawadzkiej.

W kółko jest grą przeznaczoną dla dzieci od 2 lat. Jest to zdecydowanie świetna propozycja dla maluchów, które z radością i otwartym umysłem podchodzą do wszystkiego z czym mają do czynienia. Gra składa się z 30 dużych kółek, 30 małych kółek oraz kostki i instrukcji.

W kółko Alexander
W kółko Alexander

Gra przemyślana jest w taki sposób by dziecko bawiąc się ćwiczyło kompetencje przyszłości:

 1. otwarty umysł – myślenie nieszablonowe, dostrzeganie powiązań;
 2. gotowość do rozwiązywania problemów – zabawę rozpoczynamy od najprostszej wersji gry by dziecko stopniowo zmagało się z rosnącym poziomem trudności;
 3. analizowanie, wnioskowanie i ocena – uczy myślenia logicznego, przyczynowo – skutkowego;
 4. współpraca i praca zespołowa – jedna z najważniejszych kompetencji;
 5. uczenie uczenia się – dziecko podejmuje decyzje, nie zawsze decyzje są trafne. Błędy popełniają wszyscy i są naturalną częścią naszego życia;
 6. myślenie krytyczne i kreatywne;
 7. komunikacja i jej doskonalenie – precyzyjne formułowanie swoich oczekiwań i działań.

Gra W kółko wspiera rozwój lewej półkuli mózgu. Poprzez tworzenie sekwencji z kół, układanie linearne, tworzenie relacji pomiędzy elementami gry wzmacniamy lewą półkule mózgu, która odpowiada za rozwój mowy, czytanie i pisanie.

W kółko Alexander
W kółko Alexander

Jak bawić się W kółko?

Instrukcja proponuje kilka zabaw, ale na samym początku polecam dać dziecku wolność. Niech każde dziecko obejrzy elementy gry, samodzielnie spróbuje wykorzystać kółka do zabawy. Moje dzieciaki bardzo szybko wymyśliły swoje zasady i bawiły się zgodnie ze swoją wyobraźnią.

Kółka możemy wykorzystać do zabawy w kolory, w domino czy układanie kółek wg określonego kodu.

Dzieciaki bardzo lubią odwzorowywać układy przygotowane przez rodzica czy starsze rodzeńst wo. Naszym zadaniem jest ułożenie dużych kółek w określonym wzorze, a dziecka zadaniem jest odwzorowanie tego samego małymi kółkami. Możemy zamieniać się rolami. Budować przeróżne kombinacje , tworząc mozaiki, a nawet proste działania matematyczne.

Kółka można wykorzystać również do gry w tak popularne memory, które najczęściej bardzo cieszy małych graczy. Kółka można przeliczać, sortować – ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Możliwości zabawy jest wiele. Jest to gra edukacyjna, więc oprócz korzyści płynących z zabawy dziecko uczy się nowych rzeczy – serdecznie polecam!

Gramy?

Grajmy!

12 thoughts to “W kółko Alexander”

  1. Bardzo lubię gry od tego producenta. Są nie tylko pomysłowe, ale też ciekawe pod względem edukacyjnym i wspierającym rozwój dziecka. Tej propozycji nie znam, ale nic straconego. Z pewnością pojawi się i u nas. 🙂

 1. Fajna gra dla dzieciaków. Przede wszystkim to że uczy to jest prawdę duży plus. Ale super.

 2. Bardzo ciekawa gra, którą można grać na wiele sposobów. Ogólnie mam sporo gier z Aleksandra i lubię je ze względu na jakość – mam je czasem latami, a są nie do zdarcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.