Wielcy ludzie Dwukropek

Trojaczki czytają

Wielcy ludzie

Wydawnictwo Dwukropek

Seria Wielcy ludzie to wspaniały projekt wydawnictwa Dwukropek poświęcony wybitnym postaciom, których nazwiska warto znać oraz pokazywać dzieciakom dlaczego zapisały się na kartach historii całego świata. Wydania są tak piękne, że idealnie sprawdzą się również jako prezenty.

Wielcy ludzie to cykl książek, który zachwyci odbiorców w każdym wieku. Młodsi czytelnicy będę mieli szansę poznać ludzi, dzięki którym rozwijał się świat na przestrzeni wieków, natomiast starsi czytelnicy będą mogli przypomnieć sobie informację, które poznawali w szkole.

Wielcy Odkrywcy Dwukropek
Wielcy Odkrywcy Dwukropek

Cały cykl składa się 4 tomów. Pierwszy z nich to Wielcy odkrywcy. Cała książka podzielona jest na 4 żywioły: ziemia, lód, woda i powietrze. Dzięki lekturze możemy poznać sylwetki 26 odważnych ludzi, którzy nie bali się eksplorować świat. Poznajemy między innymi historię Krzysztofa Kolumba, Ferdynarda Magellana czy Kazimierza Nowaka, a wraz z Robertem Edwinem Peary odkrywamy drogę na biegun północny. Czy wiecie, że osiągnięcia Piotra Chmielińskiego znalazły się na liście 20 najważniejszych osiągnięć XX wieku? Poznamy również historię pierwszej kobiety, która samotnie przeleciała samolotem nad Atlantykiem. Autor książki nie zapomniał tez o Jurij Gagarinie i Aleksandrze Wolszczaninie – odkrywcy pierwszych planet poza układem słonecznym.

Wielcy Odkrywcy Dwukropek
Wielcy Odkrywcy Dwukropek

Drugi tom to Wielcy wynalazcy, czyli ponad 30 sylwetek naukowców i ich niezwykłych wynalazków, które odmieniły życie na ziemi. Marcin Jamkowski opowiada o niezwykłych przełomach w świecie nauki, które wpłynęły na życie każdego człowieka. Czytamy o rewolucjonistach takich jak Jan Gutenberg, James Watt czy Ignacy Łukasiewicz. Poznajemy pierwsze „telefony” autorstwa Alexandra Grahama Bell czy Edisona, który wygłosił słynne hasło: „Dzięki nam prąd jest tak tani, że tylko bogacze będą palić świecie.” Z książki dowiecie się kto wynalazł telewizję oraz kto wynalazł samochód wyścigowy.

Wielcy Wynalazcy Dwukropek
Wielcy Wynalazcy Dwukropek
Wielcy Wynalazcy Dwukropek
Wielcy Wynalazcy Dwukropek

Trzeci tom, czyli Wielcy naukowcy to ponad 30 słynnych ludzi nauki takich jak Mikołaj Kopernik, Karol Darwin, Leonardo da Vinci czy Albert Einstein. Jest to wędrówka od czasów starożytnych do czasów nowożytnych. Całość podzielona jest na 4 kategorie: człowiek, przyroda, materia i historia. Ta pozycja udowadnia, że warto podążać za swoimi nieraz szalonymi pomysłami i realizować je za wszelką cenę.

Wielcy Naukowcy Dwukropek
Wielcy Naukowcy Dwukropek
Wielcy Naukowcy Dwukropek
Wielcy Naukowcy Dwukropek

Ostatni tom Wielcy muzycy to gratka dla każdego, kto lubi posłuchać muzyki i ciekawi się historią muzyki. Przewodnikiem po muzycznym świecie jest Robert Janowski. Ogromną zaletą tej pozycji jest dobór zespołów i artystów. Są to postaci, które znamy, a ich twórczość rozbrzmiewa w naszych domach. Nasza muzyczna przygoda rozpoczyna się od Abby, AC/DC czy Madonny. Jest to przekrój przez bardzo różne gatunki muzyczne. Przeglądając Wielkich muzyków mam od razu ochotę włączyć muzykę i stworzyć nową playlistę ulubionych utworów.

Wielcy Muzycy Dwukropek
Wielcy Muzycy Dwukropek
Wielcy Muzycy Dwukropek
Wielcy Muzycy Dwukropek

Cały cykl tych pięknych albumów łączy postać Macieja Szymanowicza, który swoim talentem podzielił się z czytelnikami na kartach książek. Genialne grafiki przyciągają wzrok i rozbudzają apetyt na czytanie.  Seria pięknie się razem prezentuje i na pewno będzie bardzo wartościową lekturą uzupełniającą w szkolnych zmaganiach naszych dzieci.

Polecam!

24 thoughts to “Wielcy ludzie Dwukropek”

  1. Grafiki są rzeczywiście rewelacyjne. Dawno nie widziałam książek ilustrowanych z takim rozmachem. Cudo

  2. Grafiki są rzeczywiście rewelacyjne. Dawno nie widziałam książek ilustrowanych z takim rozmachem. Bardzo mi się to podoba 🙂

  3. Cóż za wspaniałe książki, bardzo mi się podobają. Sama chętnie bym po nie sięgnęła. Uwielbiam tak soczyste kolory w ilustracjach. Muszę poznać tę serię.

  4. Bardzo fajna seria. Może i zakupie w prezencie jednej miłośniczce takich zagadnien. Super obrazki.

  5. Zawsze uwielbiałam tego typu książki! Gdybym miała drugie dziecko to stanowiłyby „must have” w naszej biblioteczce 🙂

  6. Sama lubię takie książki, o zawsze pociągały mnie ciekawostki. Za to dzieci poznają, że biografie nie musza być wcale nudne. Z chęcią kupię choćby tą o naukowcach.

    1. Dokładnie tak. Ja z dzieciństwa pamiętam, że nie lubiłam książek o znanych ludziach, bo były…nudne, a te książki wydawane obecnie są świetne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.