Wielka Księga…. MAC Edukacja

Magdalena Marczewska

Wielka Księga Wesołych Świąt

Wydawnictwo MAC Edukacja

Wielka Księga Mac Edukacja
Wielka Księga Mac Edukacja

Wielka Księga wesołych świąt to pozycja, która może zdziwić w  połowie stycznia, ale zdradzę Ci sekret, że ta gruba, oprawiona w twardą okładkę księga jest dobra na każdą porę roku. Zwłaszcza, że seria zawiera już kilka pozycji i każda jest tak samo ciekawa. Nudzi się dziecku? Ma ochotę poczytać? Ma ochotę na zagadki? Ma ochotę na wycinanki? To wszystko znajdziesz w jednej książce. Super, co nie?

Wielka Księga wesołych świąt to kolejna już w serii kreatywna pozycja, która bawi i uczy. Najwięcej radości z zabawy będą miały dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci pierwszych klas szkoły podstawowej. Jest to publikacja, która zawiera wierszyki, opowiadania, teksty kolęd oraz całą masę zadań do rozwiązania.

Wielka Księga Mac Edukacja
Wielka Księga Mac Edukacja

Każda z części charakteryzuje się tematem przewodnim. W naszej kolekcji posiadamy Pojazdy, Wielką księgę przyrody i Wielką księgę zabaw, a to tylko kilka z całej serii.

Świąteczne wydanie zawiera w sobie piękne utwory o tematyce świątecznej, teksty kolęd oraz ciekawostki na temat zwyczajów bożonarodzeniowych w Polsce i na świecie. Wszystko przeplecione jest kreatywnymi zadaniami, które każde dziecko lubi rozwiązywać. Znajdziemy tutaj wyszukiwanie różnic, labirynty, łączenie w pary, kolorowanki, „puzzle”, wyszukiwanie cieni czy sekwencje.

Wielka Księga Mac Edukacja
Wielka Księga Mac Edukacja

Dodatkowym atutem są wycinanki umieszczone na końcu książki. Dziecko może wyciąć schemat oraz samodzielnie stworzyć ozdobę świąteczną.

Wielka Księga Mac Edukacja
Wielka Księga Mac Edukacja

Na uwagę zasługują również autorzy tekstów umieszczonych w publikacji. Nie są to przypadkowe postaci, a ulubieńcy dzieci i rodziców. Wśród twórców znajdziemy opowiadania Grzegorza Kasdepke, Ewy Nowak. Wiersze Doroty Gellner, Włodzimierza Dulemby czy Emilii Waśniowskiej. Natomiast w bardziej refleksyjny nastój mogą wprowadzić nas teksty kolęd oraz wiersze ks. Jana Twardowskiego.

Wielka Księga Mac Edukacja
Wielka Księga Mac Edukacja

Cała seria jest bardzo solidnie wydana. Książka wydrukowana jest na grubym papierze, idealnym do pisania i malowania po nim. Twarda oprawa zapewnia trwałość mimo wielu artystycznych działań w niej oraz przywołuje na myśl styl dawnych podręczników szkolnych, które dorośli mogą z nostalgią powspominać.

ps. Wielką Księgę wesołych świąt idealnie wypełnia się właśnie teraz gdy na zewnątrz góry śniegu i minusowa temperatura!

Dobrej zabawy!

 

13 thoughts to “Wielka Księga…. MAC Edukacja”

  1. Ależ cudowna publikacja! Uwielbiam książki dotyczące świąt Bożego Narodzenia. Ten tytuł bardzo mnie zainteresował i chętnie zamówię go na przyszłe święta. Tak, żeby już był i czekał.

  2. Bardzo fajna i ciekawa książeczka i ma taką ładną, kolorową grafikę 🙂

  3. Bardzo ciekawa książeczka o Bożym Narodzeniu. Moje dzieci, choć są już w szkole, nadal lubią takie zgadywanki i zadania. Co tu dużo mówić: znajdź różnicę to i ja lubię 🙂

  4. Bardzo fajna i ciekawa książka. Szkoda że już po świętach ale klimat jeszcze pozostał…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.