3 bajeczki przed snem Harperkids

Trojaczki czytają

3 bajeczki przed snem

Muminki

Smerfy

Wydawnictwo Harperkids

Moje dzieci uwielbiają czytać. Nowe historie pochłaniają ich bez reszty i zawsze budzą duże emocje. Bajka przed snem to pozycja obowiązkowa w naszym codziennym planie dnia, więc staram się wyszukiwać krótkie historie z dobrym zakończeniem by dzieciaki bez problemu zasnęły i miały same przyjemne sny. W tym miesiącu mieliśmy okazję poznać serię 3 bajeczki przed snem. Dlaczego to dobry pomysł na wieczorne czytanie? Sprawdźmy.

3 bajeczki przed snem to seria dla dzieciaków zaproponowana przez wydawnictwo Harperkids. Są to książeczki wydane w twardej oprawie z zaokrąglonymi rogami z dodatkową atrakcją jaką jest świecąca w ciemności okładka. Dla każdego Malucha będzie to nie lada gratką gdy po przeczytaniu bajki zamkniemy książkę, zgasimy światło, a nagle jego oczom ukaże się ten magiczny widok. Gwarantuję, że jest to zabawa nie tylko dla tych najmłodszych, bo i starsze dzieci z zaciekawieniem patrzą na fluorescencyjne cuda.

W serii ukazały się już 4 tomy przygód ulubionych dziecięcych bohaterów. Możemy poznać przygody Muminków, Smerfów, Maszy oraz zabawnych pociągów z bajki Tomek i przyjaciele. Każda książka składa się z 3 opowiadań. Są to krótkie historie, które gwarantują nam zaspokojenie potrzeby wieczornego czytania.

Muminki zabiorą nas do świata swoich przygód. Dzieci będą mogły aktywnie uczestniczyć w historii. Z Muminkiem oraz Ryjkiem będą rozwiązywać zagadki. Są to 3 dotąd niepublikowane opowiadania zawierające w sobie wątek detektywistyczny. Będziemy rozwiązywać tajemnicę zaginionego słoika z dżemem, będziemy poszukiwać walizki ciotki Jonki oraz na koniec będziemy musieli odnaleźć naszyjnik Filifionki. Emocji będzie co niemiara.  Przy okazji poznamy wielu mieszkańców Doliny Muminków. Ilustracje w książce utrzymane zostały w stylu Tove Jansson.

Smerfy również zapraszają do swojego smerfowego świata pełnego przygód. To opowiadania z dreszczykiem dla najmłodszych odbiorców, czyli będziemy świadkami spotkania z wierzbowymi Elfami, które będą musiały uciekać przed Brodawczakami, odkryjemy tajemnicę czaruj-kuli, która sprawi, że Smerfy będą pracowały do utraty tchu oraz staną twarzą w twarz z Gargamelem, który nigdy nie poddaje się w wymyślaniu coraz to nowszych podstępów by złapać Smerfy.

Opowiadania są krótkie, ale treść jest wciągająca. Dzieci przeżywają przygody swoich ulubionych bohaterów, oglądają ilustracje, a po zakończonym czytaniu mogą spokojnie zasnąć. Polecamy!

 

 

14 thoughts to “3 bajeczki przed snem Harperkids”

  1. Ta ilośc chyba jest dokładnie wyliczona. U mnie często dzieci zasypiają po dwóch, trzech krótkich bajkach.

  2. Jeju jak ja uwielbiałam oglądać Muminki. To była bajka mojego dzieciństwa. Fajnie że są książki o ich przygodach.

  3. Smerfy to bajka mojego dzieciństwa 🙂 Uwielbiam styl, w jakim są rysowane, od razu budzą się wspomnienia na widok tych rysunków 🙂
    Muminki w sumie doceniłam po latach, jako dziecko nie lubiłam ich tak bardzo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.