Kaczka czy robal? Alexander

Grajmy!

Kwaki rozrabiaki

Złap robala

Wydawnictwo Alexander

Wydawnictwo Alexander kolejny raz przygotowało ciekawe propozycje zabawy dla przedszkolaków. Na dowód tego, że są to idealne gry dla najmłodszych przedstawię ich bohaterów. Są to kwaki rozrabiaki oraz robale. Kto ma ochotę stać się bezwzględnym łowcą?

Złap robala Alexander

Złap robala to łatwa gra dla najmłodszych, która sprawi najmłodszym wiele frajdy. Zadaniem dziecka jest stać się ptasią mamą i zdobyć pożywienie dla piskląt. Każdy z graczy ma za zadanie upolowanie 3 robali – żółtego, czerwonego i niebieskiego.

Złap robala Alexander
Złap robala Alexander
W skład gry wchodzi:
 • kostki do gry;
 • robale;
 • podstawki do robali;
 • trawnik;
 • gniazda;
 • instrukcja.

Zasady gry są proste. Każdy z graczy otrzymuje swoje gniazdo z głodnymi pisklakami. Na środku stołu umieszczamy trawnik oraz robale. Gra rozpoczyna się gdy pierwszy zawodnik rzuci kośćmi. Należy tak wyrzucić kości by znalazły się w obrębie tarczy strzelniczej na trawniku. Każda kość symbolizuje inną część ciała robala. Maksymalnie w każdej kolejce gracz może rzucić 3 razy by poprawić swój rzut. By móc zabrać robala gracz musi wyrzucić głowę, tułów oraz ogon robala. By wygrać należy zebrać 3 robale w określonych kolorach.

Złap robala Alexander
Złap robala Alexander

Gra jest idealna dla przedszkolaków, którzy ćwiczą rozpoznawanie kolorów oraz uczą się zasad grania w gry. O wygranej decyduje spryt, szczęście i chęć dobrej zabawy.

Kwaki rozrabiaki Alexander

Kwaki rozrabiaki mają problem. Zgubiły drogę do domu. Tak świetnie się bawiły nad stawem, że aż zabłądziły. Zadaniem dzieci jest zaprowadzenie ich do domu. Zabawa zaczyna się już od ułożenia planszy do gry. Należy dobrze przyjrzeć się planszom z kolorowymi stawami by dobrze połączyć elementy.

Kwaki rozrabiaki Alexander
Kwaki rozrabiaki Alexander

Zawartość pudełka:

 • pionki;
 • podstawki do pionków;
 • duża kostka do gry;
 • plansza do gry;
 • instrukcja.

Gracze posługują się dwoma kośćmi. Jedną wyrzucamy figurę geometryczną, a na drugiej kolory odpowiadające kolorom na planszy. Gracz rzuca obiema kostkami jednak do niego należy wybór z której kości skorzysta. (jeśli gracz wyrzucił żółty i kwadrat to może postawić pionek albo na najbliższym polu w kształcie kwadratu lub na najbliższym polu w kolorze żółtym). Wygrywa gracz, który jako pierwszy dojdzie na to samo pole na którym stoi mama kaczka.

Kwaki rozrabiaki Alexander
Kwaki rozrabiaki Alexander

Gra skupia się na umiejętności podejmowania decyzji i kształtowaniu myślenia strategicznego. Dzieciaki muszą podejmować decyzję, którą drogę wybrać i po których polach się poruszać by najszybciej dojść do mamy kaczki. Przy okazji zapoznają się z podstawowymi figurami geometrycznymi oraz kolorami.

Moje dzisiejsze propozycje świetnie sprawdzą się już u 3-latków. Gdyż z małą pomocą rodziców spokojnie każde dziecko będzie potrafiło zapamiętać reguły gry i czerpać przyjemność z nowych form spędzania wolnego czasu.

 

11 thoughts to “Kaczka czy robal? Alexander”

 1. Ale mi się ten robaczek podoba! Coś niesamowitego! A skoro to gry od Alexandra, to wiem, że będzie nie dość, ze świetna zabawa, to jeszcze na lata. To dobre jakościowo gry!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.