Najpiękniejszy sen Dreams

Susan Anne Mason

Najpiękniejszy sen

z serii Kanadyjskie wyprawy

Wydawnictwo Dreams

Najpiękniejszy sen Dreams

Najpiękniejszy sen to 3 tom serii Kanadyjskie wyprawy. O dwóch poprzednich tomach miałam przyjemność pisać >>tutaj<<. Tym razem głównym bohaterem opowieści jest mężczyzna, który z nadzieją wyrusza na poszukiwanie rodzeństwa.

Najpiękniejszy sen – potronat

Quinten Aspinall to młody mężczyzna, który po powrocie z wojny dowiedział się, że jego rodzina została podzielona. Matka ze względu na bardzo złą sytuację życiową zdecydowała się oddać swoje dzieci do domu dziecka, a sama zamieszkała w przytułku. Niestety to nie koniec złych wiadomości. Okazuje się, że dzieciaki zostały wysłane do niewolniczej pracy za ocean. Quin postanawia za wszelką cenę spełnić obietnicę, którą złożył ojcu na łożu śmierci i odnaleźć rodzeństwo by ponownie wszyscy razem zamieszkali z matką.

Jednak to nie koniec wyzwań. Pracodawca obiecuje zatrzymać posadę u siebie dla niego pod warunkiem, że sprowadzi jego bratanicę, która podczas wojny uciekła do Kanady z żołnierzem. W nagrodę za powodzenie misji Aspinall ma otrzymać własną farmę, dzięki czemu ma szansę zapewnić bezpiecznie schronienie dla matki i rodzeństwa.

Wizja posiadania własnej farmy motywuje młodzieńca do działania. Okazja by spotkać Julię i uratować ją z opresji nadarza się bardzo szybko. Okazuje się, że pobyt w Toronto nie był najszczęśliwszym wydarzeniem w jej życiu. Quin z całych sił stara się zapewnić dziewczynie bezpieczne schronienie. Ta dobroć zostaje doceniona przez Julię i razem wyruszają na poszukiwanie siostry Aspinalla. Wspólne sprawy zbliżają młodzieńców. Niestety nic nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać. Na dziewczynę spada wiadomość, która rujnuje jej wszystkie plany.

Życie potrafi zaskakiwać. Zwłaszcza gdy wydaje się, że wszystko mamy ułożone i zaplanowane. Jednak w życiu chodzi o to by pokonywać trudności i starać się o szczęśliwe życie mimo wszystko. Kolejny raz przekonujemy się, że oddani przyjaciele są cenniejsi niż bogactwo. Nawet jeśli czasami musimy coś poświęcić dla miłości i szczęścia dnia codziennego to warto zaryzykować.

rbt

Susan Anne Mason napisała kolejną książkę, która jest nie tylko powieścią o życiu przypadkowych ludzi, ale jest opowieścią o przebaczaniu, odkupieniu, o miłości, która nie zawsze przychodzi łatwo. Cała seria daje nadzieję. Te historie są poruszające, delikatne i wyciszające. To nie są książki naładowane skrajnymi emocjami, które nas rozchwieją emocjonalnie. To opowieści o nadziei, której tak bardzo każdy z nas potrzebuje.

18 thoughts to “Najpiękniejszy sen Dreams”

  1. Ciekawa cała seria. Jednak czy rzeczywiście tak było, że dzieci z przytułków trafiały do pracy za oceanem? Jakoś nie chce mis ie wierzyć, że komuś chciało sie opłacać ich bilety, skoro w Ameryce równie dużo było sierot.

  2. O proszę trzy pozycje książkowe. Muszę je przeczytać i to wszystkie. Jestem ich bardzo ciekawa.

  3. Słyszałam o premierze tej książki i to na prawdę piękna powieść. Mam nadzieję, że niebawem znajdę czas, aby ją zamówić i przeczytać, bo na pewno warto.

  4. O i to jest trylgoia, która już wyszła…chwała, wuelbieam skończone serie. Zaintrygowałaś mnie tymi pozycjami.Robie screena i szukam w księgarni 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.