Akademia Mądrego Dziecka Harperkids

Akademia Mądrego Dziecka

Jajko

Papier

Wydawnictwo Harperkids

Akademia Mądrego Dziecka to seria książeczek, która zachęca dzieci do nauki przez zabawę. Jeden cykl dedykowany jest dzieciakom od 0 – 3 lat – są to kartonowe wydania z wyciętymi kształtami i ruchomymi elementami, które mają pobudzać zmysły, rozbudzać spostrzegawczość, rozwijać małą motorykę i ćwiczyć koncentrację. Drugi filar Akademii Mądrego Dziecka przeznaczony jest dla starszych pociech, powyżej 3 lat i to o tej serii chciałabym dziś napisać kilka słów.

Akademia Mądrego Dziecka – Przygody z nauką

Nauka nie musi być nudna. Całe szczęście, że już od kliku lat jest to zdanie powszechnie używane i zamiast zanudzać dzieciaki suchymi, nudnymi faktami możemy się bawić i cieszyć z poszerzania horyzontów. Coraz więcej wydawnictw przychodzi z pomocą nauczycielom i rodzicom by w sposób bezbolesny dla ogółu rozwijać naukowe zainteresowania dzieci.

Wydawnictwo Harperkids stworzyło serię Przygody z nauką. Są to książeczki wydane w twardej oprawie z miłą dla oka grafiką, które za pomocą prostych eksperymentów zachęcają do naukowych odkryć. Autorzy przekazują wiedzę w sposób dostępny i zrozumiały dla starszaków i dzieci pierwszych klas szkoły podstawowej.

Każda część zajmuje się jednym tematem. W serii ukazały się: Cukier, Woda, Balon, Cytryna, Jajko. My mamy Papier i Jajko, a w planach dzieciaki mają kolejne części, bo ich ciekawość została skutecznie rozbudzona.

Książki podzielone są na krótkie rozdziały. Pierwszy to opis materiału, który jest tematem głównym, a kolejne rozdziały to już pomysły na wykorzystanie i opis doświadczeń, dzięki którym poznajemy nowe właściwości i cechy charakterystyczne danego materiału. Każda pozycja to 10 prostych, ale bardzo ciekawych eksperymentów, z którymi zgłębiamy tajniki nauki.

Z części o Papierze dowiemy się jak zrobiony jest papier, co można zrobić z papieru, sprawdzimy jego wytrzymałość, a nawet poznamy przepis na samodzielne wykonanie papieru.

Jajko to skarbnica podstawowej wiedzy na temat jajek. Jaka jest skorupka, co oznacza kod na skorupce, co kryje się we wnętrzu jajka. Autorzy podpowiadają jak sprawdzić świeżość jajka czy jak ugotować idealne jajko.

Akademia Mądrego Dziecka to seria, która rozbudzi ciekawość małych odkrywców. Udowadnia, że z dobrodziejstwa nauki korzystamy każdego dnia.

 

 

13 thoughts to “Akademia Mądrego Dziecka Harperkids”

  1. Bradzo fajna pozycja. Mój syn jest obecnie na etapie takiego:”chcę wszytsko wiedzieć” takze idealna pozycja dla niego.

  2. mamy i my, tylko pokusiłam się na cytrynę;-) uwielbiam tą serię i mam nadzieję, że jeszcze długo nie skończą się im pomysły 😉

  3. Choć nie jestem matką (i chwilowo nie zamierzam zmieniać tego statusu), to jednak miło jest widzieć, jak przybywa książeczek dla dzieci, dzięki czemu rodzice mogą bez problemu odnaleźć coś, co chętnie by ukazali swoim pociechom. Sama Akademia Mądrego Dziecka na pewno będzie rozchwytywana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.