Dom, który widział zbyt wiele Skrzat

Aneta Grabowska

Dom, który widział zbyt wiele

Wydawnictwo Skrzat

Dom, który widział zbyt wiele Skrzat
Dom, który widział zbyt wiele Skrzat

Dom, który widział zbyt wiele to książka, która opisuje piękną, pełną namiętności miłość, która zdarza się rzadko. Młode małżeństwo zapatrzone w siebie, ufające sobie i spędzające ze sobą każdą chwilę pokrzepia i daje nadzieję czytelnikowi, że taka miłość jest możliwa. Jednak czy sielanka może trwać wiecznie? Czy ktoś lub coś może stanąć na drodze do szczęśliwego życia?Monikę i Dawida poznajemy w bardzo ważnym momencie życia każdego człowieka, czyli w momencie przeprowadzki. Młodzi ludzie mają dosyć głośnego i ciągle tętniącego życiem centrum miasta i postanawiają wyprowadzić się na wieś. Kupują uroczy dom z dala od ludzkich spojrzeń. Jest to dom z ogrodem – spełnienie ich marzeń. To właśnie tutaj mają w planach wychowywać swoje dzieci i wieść sielskie życie.

„Lubili zresztą nazywać siebie samych kolekcjonerami wspomnień. Często wystarczyło słowo czy gest, by jedno wiedziało, co to drugie chciało powiedzieć. By ich myśli spotkały się w określonym punkcie przeszłości.(…)”

Małżeństwo poznało się w pracy i nadal razem pracuje. Spędzają wspólnie każdą chwile. Są samowystarczalni. Dobrze się razem bawią, rozumieją się bez słów  – małżeństwo idealne. Jednak niespodziewanie do ich spokojnego życia wkradają się tajemnice. Dawid za sprawą wizyty sąsiada odnajduje ukryty zeszyt z zapiskami na temat miłości. Z niewiadomych powodów nie mówi o tym Monice tylko chowa zeszyt w piwnicy i potajemnie czyta fragmenty. Nagle tajemnica goni tajemnicę, a wizyty „dziwnego” sąsiada są częstsze.

Postać byłego właściciela domu jest intrygująca. Nie pojawia się w historii zbyt często, a jak się później okazuje odgrywa kluczową rolę w życiu młodych. Kolejny raz sprawdza się teza, że nie każdy kto na pierwszy rzut oka wydaje się być przyjazny i serdeczny rzeczywiście chce naszego dobra.

Autorka uświadamia czytelnikom jak łatwo jest zaprzepaścić zdrową, szczerą relację. Jak z pozoru błahe rzeczy z czasem potrafią się nawarstwić i zmienić życie.

„I rzeczywiście – z każdą kolejną wyjawioną tajemnicą czuł, że ciężar, który nosił na swoich barkach w minionych tygodniach, staje się coraz mniejszy, aż w końcu znika zupełnie. Teraz pozostało mu tylko czekać na reakcję żony wobec tych wszystkich rewelacji.”

 

29 thoughts to “Dom, który widział zbyt wiele Skrzat”

  1. Jeszcze nie czytałam tej książki, ale treść po recenzji mnie mocno zaciekawiła 🙂 Okładka książki też przyciąga jest taka romantyczna 🙂

      1. Dokładnie – okładka zwraca uwagę, a samego wydawnictwa nie kojarzę, więc chętnie zapoznam się z jego ofertą 🙂

  2. Do tej pory uważałam, że Wydawnictwo Skrzat wydaje tylko ksiszki dla dzieci. A tu taka miła niespodzianka. Czuję się zaintrygowany tym tytułem. Z chęcią poznam tę powieść.

  3. Nie czytam takich książek, ale wiem komu mogę polecić 🙂 I myślę, że tej osobie bardzo się ona spodoba;)

  4. Tak wiele czynników wpływa na zmianę kształtu relacji między partnerami, na szczęście wiele czynników zależy od nas samych, zatem warto mieć świadomość konieczności pielęgnacji związku. 🙂

  5. Nie jest to może książka z tych, które wybrałabym w pierwszej kolejności, ale… ta postać właściciela, który niby przyjazny, a miesza, nieźle mnie zaintrygowała. 🙂

  6. Skrzat raczej kojarzył mi się do tej pory z książkami raczej dla dzieci, a tu taka niespodzianka. Zapisuję sobie tytuł, ponieważ z chęcią po nią sięgnę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.