Jeszcze jedna szansa Dragon

Agata Sawicka

Jeszcze jedna szansa

Wydawnictwo Dragon

rbt

Jeszcze jedna szansa to kolejna powieść obyczajowa napisana przez młodą pisarkę, która skradła moje serce. Agata Sawicka pisze niezwykle klimatyczne powieści, które urzekają rodzinnymi tajemnicami i sielankowymi krajobrazami. Tym razem przenosimy się nad polskie morze…

Hanna to młoda kobieta, która prowadzi ustabilizowane życie w mieście. Jednak oprócz pracy nie ma niczego co dawałoby jej poczucie spełnienia. Pewnego dnia niespodziewanie dostaje informacje o spadku, który otrzymała od nieznajomego mężczyzny. Jest to stary dom w Łęcku, na Pomorzu. Bezzwłocznie zostawia wszystko i wyrusza w podróż na drugi koniec Polski. Dziewczyna chce za wszelką cenę odkryć tajemnicę, która nie daje jej spokoju.

„Niestety, moje pytania zostały bez odpowiedzi. Notariusz zarzekał się, że jest po prostu wykonawcą poleceń swojego klienta, z którym spotkał się tylko raz i którego nie miał okazji bliżej poznać.(…) Czułam, że ma ona związek z przeszłością mojej babci. Z tą jej częścią, którą zostawiła tylko dla siebie i z nikim się nie podzieliła.”

Wyprawa w nieznane okazuje się bardzo emocjonalną wycieczką. Dom jest stary i dzieli podwórko z sąsiadami. Szybko wychodzi na jaw, że nie wszyscy cieszą się z przybycia nowej lokatorki. Hania jednak nie zrażona okolicznościami za wszelką cenę chce odkryć tajemnicę tego domu i przystępuje do remontu by spełniać swoje marzenia.

Agata Sawicka napisała kolejną książkę, w której czas wojny przeplata się z wydarzeniami współczesnymi. Kolejny raz udowadnia, że przeszłość naszych przodków wpływa na nasze życie i je kształtuje. Losy babci w czasie wojny zaskakują Hanię. Historia idealnie spina się razem, wszystkie wydarzenia są logiczne i łączą się ze sobą. Jest to historia zakazanej miłości, która nie miała prawa się wydarzyć.

Autorka ma wspaniały dar pisania książek w stylu, który przyciąga i nie pozwala odejść od lektury dopóki nie doczytamy do końca. Z wielką przyjemnością poddajemy się atmosferze nadmorskiej wsi, prawie czujemy morską bryzę na twarzy gdy bohaterka spaceruje po plaży.

Z całego serca polecam poświęcić swój czas na historię o miłości, o tajemniczym skarbie oraz o tym, że warto zaryzykować, rzucić wszystko i dać porwać się przygodzie.

 

 

3 thoughts to “Jeszcze jedna szansa Dragon”

  1. Bardzo zainteresowałaś mnie tym tytułami. Uwielbiam sięgać po tego typu powieści, dlatego z przyjemnością poszukam tej książki i poznam fabułę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.