Zemsta ze skutkiem śmiertelnym Oficynka

Katarzyna Gacek

Zemsta ze skutkiem śmiertelnym

Wydawnictwo Oficynka

Zemsta ze skutkiem śmiertelnym to książka, która mnie zaskoczyła. Jest to kontynuacja losów bohaterki W jak morderstwo. Magda po rozstaniu z mężem stara się odnaleźć w nowej rzeczywistości…

Magda ma w sobie moc przyciągania kryminalnych zagadek. Co więcej z wielkim zaangażowaniem stara się zawsze pomóc w rozwiązywaniu zagadek znajomemu policjantowi. Po wyprowadzce męża musi samodzielnie ogarnąć dzieci, prace i prowadzenie domu. Nie jest to łatwe zadanie zwłaszcza, że w domu czeka jeszcze stęskniony pies.

Kobieta jest świadkiem wypadku pod szkołą dzieci. Jest to potrącenie ze skutkiem śmiertelnym. Niestety sprawca wypadku ucieka z miejsca zdarzenia. Równocześnie najlepszy przyjaciel jej syna zostaje porwany. Takie wydarzenia nie mogą zostać pozostawione bez echa. Magda bez zastanowienia rusza na pomoc. Czy jej pomoc będzie owocna?

Katarzyna Gacek to autorka z którą spotkałam się pierwszy raz i koniecznie muszę przeczytać pierwszy tom przygód bohaterskiej Magdy. Autorka bardzo sprawnie posługuje się słowami, bardzo plastycznie opisuje rzeczywistość i mimo, że akcja rozkręca się dopiero w połowie czytania czytelnik nie ma czasu na nudę.

Ta historia porusza bardzo ważne i trudne tematy. Tytuł nie jest przypadkowy. Zemsta to temat przewodni i skłania do wielu przemyśleń. Jak daleko człowiek może się posunąć by odreagować stratę? Jakie doświadczenia życiowe mogą „usprawiedliwić” chęć zemsty? Autorka swoją historią uświadamia nam jak bardzo cierpienie może zaślepić człowieka.

Zemsta ze skutkiem śmiertelnym to połączenie powieści obyczajowej, sensacyjnej, thrillera i kryminału. Proporcje są bardzo dobrze wyważone dzięki temu wielbiciele różnych gatunków powinni być usatysfakcjonowani. Polecam!

7 thoughts to “Zemsta ze skutkiem śmiertelnym Oficynka”

  1. Lubie obyczajówki, które mają jeszcze jakieś ciekawe œątki z innych gatunków. Wtedy nie wydają mi się nudne, a często tak odbieram typowe obyczajówki. Zapisuję sobie na listę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.